I liga mężczyzn gr. B: Forza Wrocław – ŚKPR Świdnica

17 marca, piłkarze ręczni Forzy Wrocław zmierzą się przed własną publicznością z innym zespołem z Dolnego Śląska – ŚKPR-em Świdnica.

17 marca, piłkarze ręczni Forzy Wrocław zmierzą się przed własną publicznością z innym zespołem z Dolnego Śląska – ŚKPR-em Świdnica.

Derbowe spotkania rządzą się przeważnie swoimi prawami, więc zapowiada się niezwykle ciekawy pojedynek. Ostatnie tygodnie nie należały do najszczęśliwszych dla podopiecznych Marcina i Marka Paliców.

Początek rundy rewanżowej był wprawdzie udany, bo wrocławianie pokonali u siebie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego i ASPR Zawadzkie.

Później jednak zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska musieli przełknąć gorycz porażki w spotkaniach z wyżej notowanymi zespołami z Leszna, Legnicy, Wielunia oraz Poznania. Po szesnastu rozegranych meczach Forza Wrocław ma na koncie dwadzieścia punktów i zajmuje ósme miejsce w tabeli I ligi mężczyzn gr. B.

Dlatego zwycięstwo w niedzielnym meczu z ŚKPR-em Świdnica w znaczący sposób mogłoby przybliżyć wrocławskich szczypiornistów do zrealizowania jednego z celów zakładanych przed sezonem, jakim jest utrzymanie się na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn.

W sytuacji nie do pozazdroszczenia jest natomiast zespół z Świdnicy, który zgromadził dotychczas tylko jedenaście punktów i wyprzedza w tabeli jedynie ASPR Zawadzkie.

Przed startem obecnego sezonu z drużyny prowadzonej przez Grzegorza Garbacza m.in. byłego zawodnika WKS Śląska Wrocław (mistrza Polski z 1997 roku), odeszło wielu doświadczonych zawodników i teraz o jego sile stanowią juniorzy, którzy jeszcze w ubiegłym miesiącu występowali w rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym. 

Galeria

Powiązane wydarzenia