Zdjęcie wydarzenia Impart Dzieciom: spektakl „Dong co ma świecący nos”

Impart Dzieciom: spektakl „Dong co ma świecący nos”

Spektakl jest pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle.

7 sierpnia 2022 o godz. 12.00 na scenie w podwórku Impartu Teatr Uszyty przeniesie dzieciaki w świat wierszy Edwarda Leara z książki „Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. 

Spektakl jest pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle.

Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia złożona ze starych przedmiotów codziennego użytku, a całość dopełnia niezwykła muzyka.

Impart Dzieciom

To zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.

  • Reżyseria Katarzyna i Andrzej Kopczykowie
  • Scenariusz Katarzyna i Andrzej Kopczykowie
  • Projekt Barbara Guzik
    Andrzej Kopczyk
  • music Michał Kowalczyk

Galeria

Powiązane wydarzenia