Zdjęcie wydarzenia Inspiracje-Interpretacje: Kołakowski – Finał z Waitsem

Inspiracje-Interpretacje: Kołakowski – Finał z Waitsem

W finale festiwalu usłyszymy interpretacje utworów Kołakowskiego w wykonaniu laureatów konkursu. Gościnnie Konrad Imiela i Adam Skrzypek w recitalu Waits 2022.

W koncercie finałowym usłyszymy wszystkie laureatki konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Romana Kołakowskiego. Umiejętności wokalistek oceniali: Teresa Drozda, Agata Klimczak-Kołakowska, Konrad Imiela i Leszek Zduń. Podczas wręczenia nagród poznamy zarówno konkursowy ranking, jak również dowiemy się w czyje ręce powędruje nagroda główna - statuetka V Inspiracji-Interpretacji we Wrocławiu. Pula nagród to 9 tys. złotych oraz 5 tysięcy, z przeznaczeniem na nagranie recitalu, które otrzyma autorka najciekawszych interpretacji! Ilustratorskim komentarzem koncert oprawi Tomasz Broda.

Gościnnie piosenki Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego wykonają Konrad Imiela i Adam Skrzypek.  

WAITS 2022

Oszczędne aranżacje. Tylko kontrabas i głos, w niektórych piosenkach gitara. Toma Waitsa nie należy naśladować, byłaby to bezradna pogoń za niedoścignionym. Jego piosenki śpiewać należy, bo to wartościowe utwory. Podczas tego koncertu usłyszycie, jak NAPRAWDĘ brzmi kontrabas, ludzki głos, jak skrzypi podłoga sceny, jak dźwięczą wysuszone na słońcu kawałki drewna. Nie usłyszycie syntezatorów i wirtualnych instrumentów. Poczujecie wspólny puls dwóch dojrzałych artystów umiejących dzielić się z widzami muzyką i tekstem. Muzyką tekstu.

Konrad Imiela | śpiew, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne
Wokalista, aktor, reżyser, autor tekstów szef artystyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Pierwszą rolę po ukończeniu szkoły aktorskiej zagrał w recitalu piosenek Toma Waitsa pod tytułem "Rybi puzon". Premiera odbyła się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w 1995 roku. Ma na koncie kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych, kilkanaście wyreżyserowanych spektakli oraz dwie solowe płyty. Na obu grał na kontrabasie Adam Skrzypek.

Adam Skrzypek | kontrabas

Instrumentalista, aranżer, od 2006 roku kierownik muzyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Jako muzyk brał udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą: Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych i inne. Współpracuje z wieloma artystami reprezentującymi rozmaite gatunki muzyczne, między innymi z Katarzyną Groniec, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Dziubkiem, Mają Kleszcz. Współpracę z Konradem Imielą rozpoczął w 1995 roku udziałem w jego recitalu "Rybi puzon" i trwa ona nieprzerwanie do dziś.

 

bilety: 40 zł, dostępne na KupBilecik.pl oraz w sekretariacie ODT*
*obowiązują zniżki z programem Nasz Wrocław
bilety: 20 zł, dostępne z kartą seniora

Szczegóły wydarzenia:
swiatowid.net.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia