Zdjęcie wydarzenia Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to co roku wyjątkowe wydarzenie. Rozpoczął się montaż bajkowego domu na placu Solnym. Otwarcie Jarmarku 19 listopada 2021.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu wrocławian. Bajkowe ozdoby Rynku, oryginalne świąteczne dania i napoje oraz mnóstwo innych atrakcji przyciągają do Wrocławia także tysiące gości.

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest po raz 14. W wielu serwisach turystycznych wrocławski jarmark uznawany jest za najpiękniejszy w naszej części Europy, a organizatorzy zapowiadają, że Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 będzie jeszcze ładniejszy i bogatszy w atrakcje.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław

Kiedy zostanie otwarty Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu? program, daty, godziny otwarcia

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu otwarto 19 listopada, o godz. 17:00.

Wrocławski jarmark świąteczny potrwa do końca roku – do 31 grudnia, włącznie z Nocą Sylwestrową. 

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu czynne są codziennie w godz. 10.00-21.00 (stoiska będą nieczynne tylko w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia). W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, stoiska czynne od 13.00.

W tym roku ze względu na pandemię, w programie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, nie znalazły się Parada Elfów, korowód kolędników czy koncerty i warsztaty.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2021

Jakie są atrakcje na wrocławskim jarmarku?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest wiele miejsc szczególnie wartych odwiedzenia z całą rodziną. Na Rynku są atrakcje dla dzieci:

  • Bajkowy Lasek, w którym będzie można posłuchać popularnych bajek;
  • Świąteczny Wiatrak,
  • Karuzela „Rudolf i przyjaciele”,
  • inne atrakcje dla dzieci.

Na placu Solnym stoi bajkowy domek z bajki, a w nim podawane jest grzane wino i ciepłe dania. Domek ma wieżę zegarową i taras, z którego rozciąga się panorama placu Solnego i Rynku.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław

Na jarmark w maseczce? Jakie obostrzenia?

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest na wolnym powietrzu. Na zewnątrz nie obowiązuje noszenie maseczek osłaniających usta i nos, jednak należy zachować środki ostrożności, np. dezynfekować dłonie.

Kubki na jarmarku bożonarodzeniowym. Kubki z Jarmarku dla kolekcjonerów

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu grzane wino podawane jest w ceramicznych kubeczkach w kształcie buta z cholewą. Stali bywalcy Jarmarku we Wrocławiu kolekcjonują kubeczki.

Ceny na jarmarku Wrocław 2021: co podrożało?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest grubo ponad dwieście drewnianych straganów z towarami z różnych rejonów Polski oraz z zagranicy. Można tu kupić, m.in. :

  • oryginalne regionalne produkty spożywcze np. sery z Włoch i Holandii, Szwajcarii, Grecji, turecką baklavę i chałwę, dania z Niemiec, podlaskie wędliny, podhalańskie oscypki, nalewki, wina, czekolady, pierniki, praliny i kołacze, miody;
  • wyroby rękodzielnicze np. biżuterię, ceramikę, ozdobne elementy wyposażenia domu – lampy, witraże, naczynia, pościel, wyroby z wełny;
  • produkty ekologiczne m.in. wyrobu z pyłku kwiatowego, konfitury, oleje, kawy, produkty z soli himalajskiej oraz kosmetyki naturalne, owoce w czekoladzie;
  • dania gotowe np. gofry, dania z grilla, kluski, bigos, chleb ze smalcem, barszcz, żurek, naleśniki, langosza.

Co zjemy i co wypijemy na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu?

Świąteczne stoiska kuszą mnóstwem wyrobów. Nie można przejść obojętnie na przykład obok tego na Świdnickiej ze świeżymi ciastami z cukierni ze wsi Porszewice koło Łodzi. Wypieki są świeże i pachnące, w oczy rzucają się tam długie na metr zawijane makowce i ciasto makowe na cieście biszkoptowym. Wszystkie ciasta są w cenie 49 zł za kilogram.

Czytaj też: Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynku kusi smakami i zapachami

W okolicach „Bajkowego Lasku” można kupić kasztany jadalne, papierowy worek z 20 kasztanami kosztuje 25 zł, mniejszy z 10 kasztanami dostaniemy za 15 zł.

Kilka kroków dalej dostaniemy narodowy przysmak Hiszpanów, czyli słynne „churros”. Robione są ze świeżego ciasta smażonego na gorącym oleju. Można je kupić z cukrem lub cynamonem. Małe churros z kilkoma ciastkami w środku dostaniemy za 15 zł, normalne za 20 zł, duże za 25 zł, a naprawdę wielkie, wystarczające dla dwóch osób za 40 zł. Na życzenie dostaniemy churros polane czekoladą za dodatkowe 3 zł albo z bitą śmietaną za 2 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2021

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu nie może zabraknąć słynnego grzańca, czyli grzanego wina, które kosztuje 15 zł za kubek. Do wyboru mamy grzaniec wiśniowy, śliwkowy, malinowy czy jagodowy. Dla osób, które nie piją alkoholu jest gorąca czekolada za 12 zł i herbata za 10 zł.

Co można kupić na stoiskach Jarmarku Bożonarodzeniowego?

Kilka metrów dalej swoje stoisko prowadzi miła para - Iwona i Edmund Boryszkowscy, którzy przyjechali na jarmark z Tarnowa pod Ząbkowicami Śląskimi. Od 25 lat ręcznie malują bombki. W sprzedaży mają ich mnóstwo. Przeważają motywy świąteczne ale są też bombki z napisem Wrocław. Ceny wahają się od 10 do 50 zł za sztukę. Ciekawostką jest, że każdy chętny może na miejscu dodać na bombce swój oryginalny napis. Jedno słowo kosztuje 4 zł.

Natomiast gdyby komuś było zimno w stopy to na jarmarku znajdzie ręcznie haftowane, bardzo ciepłe kapcie góralskie, idealne do chodzenia zimą po domu. Kosztują 40 zł, a tylko największe rozmiary 45 zł. 

Plan jarmarku świątecznego we Wrocławiu

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu zajmują większą część Rynku, plac Solny oraz ul. Świdnicką (od Rynku do przejścia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego) i ul. Oławską (od Rynku do ul. Szewskiej).

Szczegóły wydarzenia:
jarmarkbozonarodzeniowy.com

Galeria

Powiązane wydarzenia