Jazz Day vol. 3 ZK – Collaboration feat. Marek Kądziela & Zakus

Jazz Day vol. 3 - ZK Collaboration feat. Marek Kądziela & Igor Zakus To już kolejna trasa projektu stworzonego przez Macieja Kądzielę oraz Adama Zagórskiego.

Jazz Day vol. 3 - ZK Collaboration feat. Marek Kądziela & Igor Zakus To już kolejna trasa projektu stworzonego przez Macieja Kądzielę oraz Adama Zagórskiego. Tym razem artyści postawili na maksymalnie możliwy kontrast w ich sztuce, zapraszając artystów z dwóch odległych krańców muzycznej galaktyki.

Mowa tu o ukraińskiej ikonie gitary basowej, jaką jest Igor Zakus, oraz bracie jednego z liderów zespołu Marku Kądzieli reprezentującego polską scenę awangardową. Igor Zakus jest bardzo ciekawą postacią ostawiającego pierwsze kroki na Europejskiej scenie Ukraińskiego Jazzu.

Jest to przede wszystkim świetny kompozytor z bardzo wrażliwą słowiańską duszą artystyczną. Pokazuje on w swojej muzyce, piękno i delikatność wschodu, nacechowaną pięknymi lirycznymi melodiami oraz wrażliwością.

Marek Kądziela natomiast, poprzez swoje agresywne podejście do gitary, niereformowalny styl improwizacji, a także szalony charakter kompozycyjny wnosi do projektu niespotykany dotychczas kolor, z którym cały zespół na nadchodzącej trasie koncertowej będzie się musiał zmierzyć. Jak sami widzicie … mieszanka wybuchowa.

Szczegóły wydarzenia:
vertigojazz.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia