Jestem. Działanie

Głównym celem programu jest opracowanie i zrealizowanie cyklu warsztatów poświęconych różnym obszarom praktyki teatralnej Jubilo.

Fundacja Jubilo ogłasza trzecią edycję cyklu warsztatów „Jestem”, realizowanych we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego. Głównym celem programu jest opracowanie i zrealizowanie cyklu warsztatów poświęconych różnym obszarom praktyki teatralnej Jubilo, w ramach których uczestnicy będą mogli doświadczyć i zapoznać się z pełnym spektrum metod wykorzystywanych w pracy zespołu.

Podczas pierwszych zajęć w ramach programu „Jestem” skupimy się na działaniach fizycznych i partyturze aktorskiej – gdzie je rozpocząć i jak rozwinąć je w relacji z impulsami zewnętrznymi (np. z muzyką, pracą z partnerem).

Następnie, rozpoczynając od elementów związanych z dynamiką i pracą w grupie, skupimy naszą uwagę na zadaniach indywidualnych, improwizacji oraz innych elementach, które pozwolą uczestnikom na ich osobiste odblokowanie i wyrażenie. Przejdziemy od postawionych a priori przez uczestników pytań, dotyczących zaproponowanych przez nich materiałów (np. tekstów), do znalezienia nowych dróg ich interpretacji.

Celem warsztatów jest zachęcanie uczestników do sprawdzenia samych siebie i przekroczenia własnej strefy komfortu, aby odnaleźć swobodną przestrzeń twórczą, a także wsparcie ich przez wykorzystanie narzędzi, które wzmocnią indywidualną praktykę i pomogą im ukonstytuować niezależność twórczą.
Diego Pileggi

Elementy techniczne warsztatów:

  • świadomość fizyczna i przestrzenna,
  • akcja/reakcja,
  • relacja protagonista/chór,
  • flow,
  • badania fizyczne i tekstualne,
  • kompozycja partytury fizycznej,
  • dynamika i dramaturgia działania fizycznego,
  • relacja między partyturą fizyczną a tekstem.

Warsztaty skierowane są do aktorów, performerów, śpiewaków, studentów i wszystkich osób zainteresowanych teatralną pracą Jubilo. Każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie wybranego tekstu (własnego, teatralnego, literackiego lub z innego źródła) oraz o przyniesienie ilustracji (rysunek, zdjęcie itd.) związanych z tematem „Inny”.

Szczegóły wydarzenia:
grotowski-institute.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia