Zdjęcie wydarzenia Kadabra Dyskety Kusaje + Wicker Duck

Kadabra Dyskety Kusaje + Wicker Duck

27 maja Kadabra Dyskety Kusaje wystąpi w Firleju z premierowym koncertem prezentującym ich debiutancki album SŁOWA. Wieczór otworzy koncert duetu Wicker Duck.

27 maja Kadabra Dyskety Kusaje wystąpi w Firleju z premierowym koncertem prezentującym ich debiutancki album Słowa. Wieczór otworzy koncert duetu Wicker Duck.

Kadabra Dyskety Kusaje to ukraińsko-polski duet elektroniczny. Tworzą go Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, oraz Michał Szczepaniec, wrocławski multiinstrumentalista i producent. Duet tworzy muzykę z pogranicza folku, dreampopu i eksperymentalnej elektroniki.

Wicker Duck – Maja Mahjong Kozłowska, Beniamin Łasiewicki Projekt Wicker Duck początkowo stanowił dla nas ucieczkę od rzeczywistości, był swobodną, niezobowiązującą formą wyrazu, w której mogliśmy połączyć siły i przede wszystkim to co porusza nas w muzyce. Kaczka to też uzupełnienie tego czego nie robimy w naszej pozostałej twórczości. Proces kreacji pozwolił nam poznać się z innej strony i zaprowadził nas nad staw, gdzie postanowiliśmy uwić gniazdo i złożyć to muzyczne jajo.

Muzyka to synergia elektroniki z liryczną narracją, utrzymana w melancholijnym tonie. Produkując materiał szukaliśmy balansu pomiędzy złożonymi motywami a prostą wrażliwością.

Szczegóły wydarzenia:
firlej.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia