Karykatura – warsztaty dla dzieci i młodzieży w OPT

Warsztaty karykatury dla dzieci i młodzieży w OPT (6-7 lipca 2020)

Pracownia komiksu i podstaw ilustracji OPT zaprasza na wakacyjne warsztaty karykatury dla dzieci i młodzieży.

Jak sprawić, że osoba na rysunku będzie do siebie podobna bardziej niż w rzeczywistości? Jak przedstawić wizerunek człowieka, zwierzaka lub przedmiotu, aby śmieszył i ukazał jego charakterystyczne cechy?

Karykatura to taki sposób rysowania, który ukazuje to, co najważniejsze w wyglądzie. Nauczymy się jak narysować twarz człowieka oraz sylwetkę, aby pokazać to, co u niego wyjątkowe. Poznamy popularny i dochodowy zawód, który wykonuje dziś wielu rysowników.

Zajęcia poprowadzi Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunków studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: Komiks i ilustracja z elementami concept art oraz „Obrazowanie”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury.

Twórca działającego w całym kraju projektu „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury", popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok. 200 miejscowościach w Polsce, w których wzięło udział ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, USA, Niemiec i Ukrainy. Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami, ponadto realizuje zlecenia na potrzeby reklam i stron internetowych.

Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo. Latem pracuje nad Bałtykiem, gdzie rozmawia z mewami rysując karykatury turystów.

  • KARYKATURA TWARZY

6 lipca 2020 - poniedziałek
godz. 18:00 - 20:00
 

  • KARYKATURA POSTACI

7 lipca 2020 - wtorek
godz. 18:00 - 20:00

Uwaga! Uczestnik zajęć ma do wyboru jedną z powyższych grup każdego dnia. Można wziąć udział w bloku 2-dniowym lub tylko w zajęciach 1 dnia. Wyboru dokonasz w formularzu zgłoszeniowym.

DO KOGO KIEROWANE SĄ WARSZTATY?

  • do dzieci od 12 roku życia, młodzieży i dorosłych
  • uczestnikiem zajęć może być osoba od 10 roku życia, jeśli drugim towarzyszącym uczestnikiem jest opiekun pełnoletni

CO POTRZEBUJĘ DO ZAJĘĆ?

  • blok rysunkowy lub techniczny A3 lub A4
  • ołówek, gumka i temperówka
  • chęci do pracy

Szczegóły wydarzenia:
opt-art.net

Galeria

Powiązane wydarzenia