Zdjęcie wydarzenia Kazik w Zaklętych Rewirach

Kazik w Zaklętych Rewirach

Kazik Staszewski - polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i muzyki, aranżer.

Kazik Staszewski - polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i muzyki, aranżer. Współzałożyciel i członek zespołów Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton, Kazik i Kwartet ProForma oraz Kazik + Zdunek Ensemble, występujący również solo oraz angażujący się w inne projekty muzyczne oraz filmowe.

5 czerwca 2020 roku, po raz pierwszy od kilkunastu lat, ukazał się solowy album Kazika pt. „Zaraza". Jego muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój" – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem.

Na płycie znajdziemy 15 premierowych kompozycji, w tym utwór „Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy.

Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty - znak rozpoznawczy Staszewskiego - nabierają szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodają niezwykłego charakteru.

Projekt Kazik występuje w składzie:

  • Kazimierz Staszewski - wokal,
  • Wojciech Jabłoński - gitara,
  • Konrad Wantrych - klawisze,
  • Roman Batyra - gitara basowa,
  • Olek Orłowski - perkusja.

Bilety: 130 zł - I pula

Galeria

Powiązane wydarzenia