Wydarzenie odwołane. Kazimierz Moczarski – życiorys obowiązkowy

Od 11 października 2019 r. do 29 marca 2020 r. w Centrum Historii Zajezdnia dostępna będzie ekspozycja „Kazimierz Moczarski - życiorys obowiązkowy”.

Wydarzenie odwołane. 

Życie Kazimierza Moczarskiego i jego bliskich to opowieść wyjątkowa. Poprzez życiorys autora „Rozmów z katem” można opowiedzieć nie tylko o dziejach XX-wiecznej Polski, ale także o ludziach których życie naznaczone zostało przez dwa totalitaryzmy - faszyzm i stalinizm. Polska droga do wolności nie byłaby możliwa, gdyby nie siła ducha jednostek takich, jak Zofia i Kazimierz Moczarski.

Od 11 października 2019 r. do 29 marca 2020 r. w Centrum Historii Zajezdnia dostępna będzie ekspozycja „Kazimierz Moczarski - życiorys obowiązkowy”. Na wystawie prezentowane będą rodzinne pamiątki i niektóre wątki wyjątkowej biografii „Rozmów z katem” i jego rodziny. Ekspozycja, której autorem jest Jacek Antczak, została przygotowana we współpracy Centrum Historii Zajezdnia, Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich i miasta Wrocław.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 października o godz. 17.00 w Centrum Historii Zajezdnia.

Kazimierz Moczarski był działaczem politycznym i społecznym w okresie II RP, oficerem Armii Krajowej i Kierownictwa Walki Podziemnej, powstańcem warszawskim, więźniem stalinowskich kazamatów, osadzonym w jednej celi z Jürgenem Stroopem, niemieckim zbrodniarzem wojennym. Był też kochającym mężem i ojcem oraz dziennikarzem.

Do końca życia zajmował się wieloma ludzkimi, życiowymi problemami dotykającymi egzystencji w peerelowskiej rzeczywistości.

Galeria

Powiązane wydarzenia