Kazio Sponge Talk Show

Kazio ma 6 lat, niewyparzoną gębę i naturę narcystyczną. Jego wada wymowy wyprzedza jego sławę. Cierpi na gadulstwo i megalomanię.

Kazio ma 6 lat, niewyparzoną gębę i naturę narcystyczną. Jego wada wymowy wyprzedza jego sławę. Cierpi na gadulstwo i megalomanię. Nie, chwileczkę, nie cierpi – on je pielęgnuje. Z kompleksów czyni atut, przeciwności bierze na klatę. Jest celebrytą, dżentelmenem, królem ciętej riposty, bawidamkiem, fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy temat. Od 2009 r., kiedy narodził się z gąbki, walczy z przekonaniem, że lalki są zarezerwowane dla dzieci. Z butami wchodzi w świat dorosłych, łamiąc konwenanse i ucząc dystansu.

KAZIO SPONGE TALK SHOW to serial kabaretowy dla dorosłych w konwencji programu telewizyjnego. Każdego miesiąca widzowie zobaczą zupełnie nowy odcinek, którego głównym bohaterem będzie Wrocław - miasto, w którym Kazio żyje od urodzenia, któremu się przygląda i które go inspiruje. Tematy społeczne, polityka, sport, biznes i ekonomia, kultura, kulinaria, psychoporady, pogoda, horoskop, koncert życzeń, bloki reklamowe, teleturniej, co miesiąc nowi goście – tylko Kazio wie, co wydarzy się w trakcie wieczoru.

Dwoje aktorów, jedna lalka, muzyka na żywo. Improwizacja bez cenzury. Jazda bez trzymanki.

CZY POLSKA TO DŹWIGNIE?

*w każdym miesiącu widzowie będą mogli zobaczyć zupełnie inny spektakl, który zostanie zagrany tylko dwa razy.

Odcinek 4: Hard Rok

29 i 30.12.2018 | 19:00
Bilety: bilety.teatrlalek.wroclaw.pl

Mijający rok - jaki był, każdy wie. Jaki będzie 2019, nie wie nikt.

Przeprowadzimy więc inwentaryzację: zastanowimy się, jakie były najważniejsze wydarzenia minionego roku, i spróbujemy przewidzieć, co nas czeka w nadchodzącym.

Czy on też będzie Hard Rokiem?

Nie zabraknie też noworocznych postanowień... tych długo- i krótkoterminowych. Bo, jak wszyscy wiemy, niektóre upadają już 2 stycznia.

Ale oczywiście, jak na Sylwestra przystało, będzie rozrywkowo. Bardzo rozrywkowo:) Kolorowe drinki i bankiecik, wizyta gwiazdy, z którą zaśpiewamy sylwestrowe hity.

Wśród gości m.in.najbardziej imprezowe owoce. Aha.. I nie zapomnijcie zabrać ze sobą gotówki. Będzie licytacja (a na niej fanty, które każdy chciałby mieć) na cele charytatywne.

To wszystko i więcej już w sylwestrowy weekend - 29 i 30 grudnia o 19:00!

Makowska. Mazoń. Sponge. Improwizacja bez cenzury. Jazda bez trzymanki.

Makowska, Mazoń, Sponge. Improwizacja bez cenzury. Jazda bez trzymanki. 

Spektakl powstał w ramach WTL CHILD-FREE WTL

Wpaść do Wrocławskiego Teatru Lalek wieczorem, bez dzieci, żeby obejrzeć spektakl dla dorosłych - czy to dobry pomysł? Czy jesteśmy gotowi przełamać wciąż żywy stereotyp, według którego teatry lalek są przeznaczone głównie dla najmłodszych?

W WTL od kilku lat staramy się walczyć z tym przekonaniem. Tworzymy spektakle, które dorosły widz ogląda z nie mniejszą ekscytacją niż siedzące obok dziecko. Idea grania wieczorami dla dorosłej widowni jest z naszego punktu widzenia naturalną kontynuacją obecnej linii artystycznej WTL, a jednocześnie ukłonem w stronę legendy Małej Sceny dla Dorosłych, stworzonej przed laty przez wieloletniego dyrektora teatru, Wiesława Hejnę.

Projekt WTL CHILD-FREE zainauguruje autorski spektakl Leny Frankiewicz, Tomasza Maśląkowskiego i Jarosława Murawskiego MOSKWIN, powstały we współpracy z Festiwalem Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-fiction. To mroczna historia o samotności człowieka, który złamał jedno z największych ludzkich tabu, by stworzyć dla siebie alternatywny „lalkowy” świat. Kolejnym nowym tytułem w ramach WTL CHILD-FREE będzie kabaretowy serial dla dorosłych KAZIO SPONGE TALK SHOW Anny Makowskiej-Kowalczyk i Grzegorza Mazonia.

Do repertuaru WTL CHILD-FREE wejdą też trzy wcześniejsze inscenizacje: W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ Artura Pałygi w adaptacji i reżyserii Agaty Kucińskiej (spektakl nagrodzony Grand Prix na Miedzynarodowym Festiwalu Spotkania w Toruniu w roku 2017), POMNIK według bestselleru Mariusza Szczygła “Gottland” w reżyserii Czecha Jiřiego Havelki i SAM, czyli przygotowanie do zycia w rodzinie Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty (spektakle nagrodzone i wyróżnione w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej).

W przyszłości w ramach projektu WTL CHILD-FREE planujemy wystawiać przynajmniej jedną nową premierę w sezonie, zapraszając do współpracy zespoły twórców złożone z artystów WTL oraz czołowych dramaturgów i reżyserów z Polski i zagranicy.

Szczegóły wydarzenia:
https:

 • genre komedia
 • director Anna Makowska-Kowalczyk
  Grzegorz Mazoń
 • writer Anna Makowska-Kowalczyk
  Grzegorz Mazoń
 • design Anna Makowska-Kowalczyk
  Grzegorz Mazoń
 • actors Kazio Sponge
  Anna Makowska-Kowalczyk
  Grzegorz Mazoń
 • premiereDate 2018-10-27
 • durationMinutes 75

Galeria

Powiązane wydarzenia