KAZUHISA UCHIHASHI: 6. Solo Festiwal

Kom­po­zy­tor i pro­du­cent mu­zycz­ny, uzna­wa­ny jest za jed­ne­go z naj­waż­niej­szych im­pro­wi­zu­ją­cych gi­ta­rzy­stów i da­xo­fo­ni­stów na świe­cie.

Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza na ostatnią odsłonę Solo Festiwal, którego gościem będzie japoński improwizator Kazuhisa Uchihashi. Artysta wystąpi solo 15 marca o godz. 20.00. Dzień później poprowadzi warsztaty dla muzyków i wszystkich zainteresowanych swobodną improwizacją.

Kompozytor i producent muzyczny, uznawany jest za jednegoz najważniejszych improwizujących gitarzystów i daxofonistów na świecie. Jego muzyka stanowi filar japońskiej awangardy, obok twórczości tak wpływowych postaci jak Otomo Yoshihide, Keiji Haino, Hoppy Kamiyama czy Tatsuya Yoshi­da. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych, choreografii tanecznych, słuchowisk radiowych i reklam telewizyjnych.

W latach 1994-1997 współtworzył legendarną już formację Ground Zero. Od lat współpracuje z japońską grupą teatralną Ishinha, a od blisko trzech dekad lat jest liderem rockowo-impowizacyjnego tria Altered States. Występował na całym świecie, organizował festiwale i warsztaty, konsekwentnie burząc międzygatunkowe podziały. Od kilku lat prowadzi własną wytwórnię płytową Innocent Records.

Według Uchihashiego improwizacja w muzyce jest ucieleśnieniem najwyższej formy komunikacji, ale nie formą stricte. Jak sam twierdzi jego muzyka staje się „przestarzała” chwilę po jej wygenerowaniu.

W Ośrodku Postaw Twórczych artysta wystąpi solo 15 marca o godz. 20:00. Dzień później poprowadzi warsztaty dla muzyków i wszystkich zainteresowanych swobodną improwizacją.

Koncert

piątek – 15 marca 2019. godz. 20:00, bilety  10/​15/​20 zł

10 zł – kur­san­ci OPT

15 zł – kup bilet on-line (do 14.03)

20 zł – w dniu koncertu (z kartą UrbanCard Premimum 20% zniżki)

Warsztaty

sobota – 16 marca 2019, godz. 14:30 (wstęp na warsztaty z biletem z koncertu)

Zapisy: .

 

Galeria

Powiązane wydarzenia