Kinowa poczekalnia #3: Cała przyjemność po stronie kobiet

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na kolejny, trzeci już pokaz w ramach Kinowej Poczekalni.

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na kolejny, trzeci już pokaz w ramach Kinowej Poczekalni.  Tym razem, w towarzystwie kuratorek trzech z czterech galerii BWA Wrocław, obejrzymy film Cała przyjemność po stronie kobiet.

[opis filmu] Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej  kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości przypadków udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na szowinizm, kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucja obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu. Dlatego reżyserka filmu, Barbara Miller oddaje głos kobietom.

Po pokazie odbędzie się rozmowa. Trzy kobiety współtworzące BWA Wrocław porozmawiają o tym, czy po stronie kobiet sztuki jest przyjemność, równe prawa i równe szanse. Jak funkcjonować jako kobieta sztuki w świecie, ale przede wszystkim w Polsce i we Wrocławiu.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia