Kolektywna mozaika ceramiczna – otwarte warsztaty

Chcesz wykonać swoje własne, małe dzieło sztuki, które stanie się elementem kolektywnej mozaiki ceramicznej?

Chcesz wykonać swoje własne, małe dzieło sztuki, które stanie się elementem kolektywnej mozaiki ceramicznej? Tym samym, stać się częścią większego projektu artystycznego pod kuratelą Joanny Tepper i Łukasza Karkoszki – ceramików związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. 

Organizatorzy zapraszają na cykl sześciu otwartych warsztatów ceramicznych, w trakcie których powstaną wielokolorowe niczym Wrocław, kafle z indywidualnymi motywami stworzonymi przez uczestników.

Zapraszamy całe rodziny i osoby indywidualne. Dzieci do 12 roku życia mogą brać udział jedynie pod opieką dorosłych. Warsztaty poprowadzi Justyna Żak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Sztuka przeciw!

To historia obecnego Wrocławia i dawnego Breslau, opowiedziana w nowatorski sposób za pomocą wieloelementowej mozaiki ceramicznej. To artystyczna instalacja, która przypomina o tym, że mieszkamy w wolnym, wielokulturowym i otwartym mieście oraz o 75. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra 2020

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia