Zdjęcie wydarzenia Koncert: Bez, QX, Sarco

Koncert: Bez, QX, Sarco

Ladies&Gentlemen Booking zaprasza na wieczór piosenki godzącej polskie teksty, nerwy i melodie. Zapamiętacie te piosenki.

Ladies&Gentlemen Booking zaprasza na wieczór piosenki godzącej polskie teksty, nerwy i melodie. Zapamiętacie te piosenki.

Zagrają:

  • BEZ – dream-pop, space-rock, Poznań, Koty Records 
  • QX - emotional noise pop, Poznań, Miłość Krąży
  • Sarco – noise-rock, alternative,

Wstęp: 35 zł [25% na rzecz UKR] + 100% z osobnej dobrowolnej zrzutki dla UKR.

  • BEZ wyrósł w promieniach przekwitającego słońca i kwaśnych deszczy. Tam gdzie swoboda, eksperymenty w brzmieniu i muzyce wrastają w piosenkowość. Piosenki Bzu opowiadają o gąszczu nieokiełznanych, niedojrzałych uczuć - jak na kartkach wyrwanych z pamiętnika. Zespół czerpie z szeroko rozumianej muzycznej alternatywy i jej różnych gałęzi. Można doszukiwać się tu odcieni neo-psychedelii, shoegaze’owych barwnych gęstych brzmień, dream-popowej delikatności czy transowych space-rockowych odlotów. Ostateczną klasyfikację gatunkową Bzu wolimy jednak zostawić Wam samym. Zespół debiutował w 2019 roku płytą “Bańki mydlane”. “Gdy w warstwie instrumentalnej ciągle gdzieś tu pobrzmiewają Ride, Slowdive, Lush czy nawet chwilami Violens, wokal przemyca do szorstko-marzycielskich faktur pewną dozę folkowej naturalności, zagubionej w czasie polishrockowości, niewymuszenia i dziewczęcej szlachetności.” - tak opisywał album dziennikarz serwisu Porcys, T. Skowyra. W 2021 Bez powrócił z nowym materiałem “Jednym okiem śnię” kontynuując muzyczne eksploracje na styku marzycielskich melodii i psychodelii, opowiadając o wzrastaniu i poszukiwaniu siebie w zgiełku przytłaczającej codzienności. Bez ma za sobą zarówno kameralne występy w klubach, jak i koncerty na większych imprezach, zespół grał na festiwalach Boski Fest, Spring Break Festival, Fląder Fesiwal.   
  • QX  emotional noise pop.  Natalia Kozłowska (gitara, wokal, grająca w Salto Śmierci, Polonia Disco, Mucha Ladaco) pływa wraz z Marcinem Haremzą (perkusja w UGORY) oraz MiMi (bas, grający w Złota Jesień) szukając harmonii i spokoju. Dorobek porusza się pomiędzy światem metafizyki, emocji i techniki wykonawczej oraz chęcią pokonywania swoich własnych lęków i trudności. Tradycja polskiej piosenki w krzywym zwierciadle.
  • SARCO to rockowe trio ze stolnicy polskiej piosenki. Rozwałkowane ciasto z masy gruzu, cekinów i psychodelicznego molibdenu* wypiekamy w buchających ogniem piekielnym oraz miłością piecach nad spowitymi mgłą brzegami Małej Panwi**. Zespół opublikował w 2019 swój debiut płytowy s/t. Po dwóch latach od odwołania z powodu pandemii koncertu „wracają” do Wrocławia z jeszcze nie ukończoną nową płytą. Grywali w takich zespołach jak Lola Hart, Rubin714, Nutshell, Mad Molly, Porn and Horror. Zanurzeni w alternatywie lat 90. takich zespołów jak Sonic Youth, Girls Against Boys, Fugazi, At the drive in, Jesus Lizard.

 

Galeria

Powiązane wydarzenia