Koncert finałowy: KAIP i Dziubanina

Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 

Tę część koncertu reżyseruje Konrad Imiela, aranżacjami zajmie się Dawid Sulej Rudnicki. Kto zaśpiewa w Finale, dowiemy się późnym wieczorem 24 marca, po II Etapie Konkursu i po obradach Rady Artystycznej. 
Podczas Koncertu Finałowego finalistów oceniać będzie Jury.

„Dziubanina”

Za każdym razem, gdy Piotr Dziubek przyjmuje zlecenie na musical,  tworzy konwencję zupełnie niepodobną do tej, którą sam wymyślił  poprzednim razem.

Pisze piosenki-jedyne-takie, nieprzewidywalne, diablo trudne. Łatwo sobie wyobrazić zmagania aktorów z Dziubkowymi nutami. A co z samym autorem? Czy ktoś przeżywa męki większe od niego? Czy ktoś zadał sobie trud, by zrozumieć trud kompozytora? Czyż portret artysty z czasów  tworzenia nie jest tematem, który sam się wprasza na scenę?

Spektakl Agaty Dudy-Gracz jest przeglądem najciekawszych dokonań Piotra Dziubka, ale też – co zapowiada scenariusz – mocno ironicznym spojrzeniem na historię piosenek do „Mistrza i Małgorzaty”, „Idioty”, „Ziemi obiecanej”, „Chłopów”, „Lalki”, „Frankensteina” i muzyki do „Medei”, „Akropolis”, „Solaris”, „Czyż nie dobija się koni”.  Duda-Gracz reżyserowała w Capitolu tylko jeden spektakl z muzyką Dziubka – „Ja, Piotr Riviere…”, większość wymienionych tytułów to przedstawienia Wojciecha Kościelniaka. Ciekawie będzie popatrzeć na te utwory w rękach innego reżysera.

Kompozytor – w myśl zasady nic o nas bez nas – osobiście skompilował ów zestaw „The Best Of”, na nowo go opracował, a całości dopilnuje jako jedna z osób dramatu.

Galeria

Powiązane wydarzenia