Koncert Hawdalowy: Klezmorim Trio

Klezmerzy z krakowskiego Kazimierza w Synagodze pod Białym Bocianem. W ostatnią sobotę października organizatorzy zapraszają na spotkanie z Klezmorim Trio.

Klezmerzy z krakowskiego Kazimierza w Synagodze pod Białym Bocianem. W ostatnią sobotę października organizatorzy zapraszają na spotkanie z Klezmorim Trio. Zespół tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli.
 
Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidysz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.
 
Wszyscy muzycy od lat związani są z krakowskim Klezmer Hois (Jidysz: „Dom Klezmera”). Koncertują tam regularnie, a ich recitale zawsze przyjmowane są bardzo entuzjastycznie. Występowali w Europie, USA, Azji (Chiny, Korea Południowa) i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Karolina Stasiowska - altówka i śpiew
  • Marcin Wiercioch - akordeon
  • Piotr Południak – kontrabas
26.10.2019, sobota, godz. 18:59 Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław
 
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy).
 
 
 
Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Galeria

Powiązane wydarzenia