Koncert jazzowy „WOJTEK JUSTYNA TREEOH!”

Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne.

Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne.

Założony w Holandii zespół polskiego gitarzysty Wojtka Justyny tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy. Rozpoznawalny charakter muzyce TreeOh! nadają: wybitny basista Daniel Lottersberger z Austrii ze swoim głębokim groove’m, a świetnie osadzonymi rytmami  dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i  Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga. Nad tym wyrazistym i instrumentalnie urozmaiconym gruntem wznoszą się śpiewne i melodyjne gitarowe frazy Wojtka Justyny.

Od kilku lat zespół koncertuje w różnych częściach Europy w klubach i na renomowanych festiwalach. Brał udział m. in. w Jazz Festival Delft i State-X New Forms w Holandii, Jazzmeile Thüringen i Jazzahead! w Niemczech oraz w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

Podczas letniej trasy koncertowej 2018 z zespołem Wojtek Justyna TreeOh! jako gość specjalny wystąpi Poliana Vieira, soulowa wokalistka z Portugalii. W jej wielobarwnej muzyce słychać elementy R’n’B, portugalskiego fado i muzyki world charakterystycznej  dla Wysp Zielonego Przylądka, skąd wywodzą się jej korzenie. 

Wojtek Justyna TreeOh! i Poliana Vieira zaprezentują się w Polsce w specjalnie przygotowanym programie, na który złożą się kompozycje z repertuaru TreeOh!, utwory napisane wspólnie z Polianą oraz jej autorskie piosenki. Ich koncerty wypełnione porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym dostarczą niezwykłych wrażeń. Spontaniczna interakcja zespołu i wokalistki oraz otwarty kontakt muzyków z publicznością nadają niepowtarzalny klimat ich występom, które na długo pozostają w pamięci.

Wystąpią:

  • Poliana Vieria (Portugalia/Wyspy Zielonego Przylądka) – śpiew
  • Wojtek Justyna (Polska/Holandia) – gitara
  • Daniel Lottersberger (Austria) – gitara basowa
  • Alex Bernath (Niemcy) – perkusja
  • Diogo Carvalho (Portugalia) 0 perkusjonalia

Szczegóły wydarzenia:
wojtekjustyna.com

Galeria

Powiązane wydarzenia