Koncert online: Michał Górczyński w Firleju

Michał Górczyński w 2004 roku ukończył studia w klasie klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Michał Górczyński w 2004 roku ukończył studia w klasie klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kompozytor, pedagog, solista i kameralista. Współzałożyciel Kwartludium - zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej.

Autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów. Jako improwizator współpracował z takimi artystami jak Kazuhisa Uchihashi, Dror Failer, Ken Vandermark, Mikołaj Trzaska, Zdzisław Piernik, Butch Morris, John Butcher, Mark Sanders. Autor koncepcji „muzyka do języków” polegającej na tworzeniu muzyki do języków świata (język jidysz, japoński, indonezyjski, irański, angielski).

Jako solista współpracował z Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Szczecińską, Orkiestrą Muzyki Nowej, Aukso – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Kwartetem Śląskim. Od kilku lat specjalizuje się w grze na klarnecie kontrabasowym realizując repertuar muzyki współczesnej, klasycznej, etnicznej i improwizowanej. Jest członkiem takich zespołów jak Bastarda, Polonka, William's Things.

Koncert odbywa się w ramach cyklu koncertów specjalnych „Firlej online 2":

Uruchomiono sprzedaż wirtualnych biletów na akcję

„Firlej online 2” w cenie 10 zł. Aby wspomóc akcję, należy wejść na stronę  i dokonać płatności.

Galeria

Powiązane wydarzenia