Koncert: „Wojtek Justyna TreeOh”

Międzynarodowa grupa wykonuje muzykę określaną jako jazz na funkowym gruncie.

WE WROCŁAWIU ZAGRA JEDEN KONCERT W VERTIGO JAZZ CLUB, UL. OŁAWSKA 13, DNIA 25 PAŹDZIERNIKA 2019 R. (PIĄTEK), O GODZ. 19,00. BILETY 30,00 – 50,00 ZŁ.

Podczas koncertu będą prezentowane  utwory z ostatniej płyty grupy GET THAT CRISPY  (2018) i jeszcze niewykonywane kompozycje z przygotowywanej płyty THRICE.

Funk, jazz i muzyka świata – tą porywającą mieszanką Wojtek Justyna TreeOh! zdobywa serca melomanów na całym świecie.  Po gorąco przyjętych koncertach w Korei Południowej, Holandii, Niemczech i Portugalii międzynarodowy zespół mieszkającego w Holandii, polskiego gitarzysty Wojtka Justyny po raz kolejny wystąpi w Polsce i pierwszy raz w Pradze, w Czechach. 

W październiku 2019 r. zespół zagra łącznie 14 koncertów w klubach oraz na Jazz Crossing Festival w lubuskim trójmieście i 35. Głogowskich Spotkaniach Jazzowych. Instrumentaliści poprowadzą również 2 warsztaty muzyczne. Podczas tegorocznej trasy TreeOh! zaprezentuje dotychczas  niewykonywany na żywo materiał,  który przygotowuje na nową  płytę „Thrice”, oraz utwory ze swoich poprzednich płyt „Definitley Something” i  „Get That Crispy”, które zbierają rewelacyjne opinie recenzentów prasy muzycznej:
                       
• Polski Jazzowy Album Roku 2018 (plebiscyt Adama Dobrzyńskiego)   
• Wyróżnienie na liście światowych płyt „Jazz Not Jazz” (holenderski magazyn „Jazzism”)
• Nominacja utworu Sleeping Cow  do tytułu „Haskiej kompozycji 2018 r.”

W 2018 r. Wojtek Justyna znalazł się na liście najlepszych gitarzystów  w Beneluksie w kategorii  Jazz/Funk/Fusion/Worldmusic  (ranking holenderskiego magazynu gitarowego „Gitarist”).

Wojtek Justyna TreeOh!

łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Na swojej drugiej płycie Get That Crispy (2018 r.) muzycy połączyli indywidualne talenty kompozytorskie, co zaowocowało zbiorem kompozycji wypełnionych kołyszącymi zagrywkami, akcentami rytmicznymi i intrygującymi harmoniami. W nowej odsłonie TreeOh! - zespół do tej pory głównie gitarowy - poszerzyło swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego.

Podczas licznych występów w europejskich klubach i na renomowanych, międzynarodowych festiwalach takich, jak: Delft Jazz Festival, State-X New Forms, Bevrijdingsfestival (NL), Jazzmeile Thüringen, Jazzahead! (DE) i Letnim Festiwalu Jazzowym (PL), TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają współczesnych melomanów porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.

Wystąpią:

  • Wojtek Justyna (Polska/Holandia) –gitara
  • Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
  • Alex Bernath (Niemcy) – perkusja
  • Diogo Cravalho (Portugalia) – perkusjonalia

autorka zdjęć: NATALIA ZDZIEBCZYŃSKA

Szczegóły wydarzenia:
wojtekjustyna.com

Galeria

Powiązane wydarzenia