Zdjęcie wydarzenia Konfrontacje Filmowe 2022

Konfrontacje Filmowe 2022

Tytuły, które składają się na Konfrontacje Filmowe zostaną zaprezentowane przedpremierowo.

Zanim powstał Warszawski Festiwal Filmowy, zanim pojawiły się Nowe Horyzonty, Camerimage, Transatlantyk, Off Camera i inne festiwale – najważniejszym filmowym wydarzeniem w Polsce, pozycją obowiązkową dla każdego kinomana były Konfrontacje Filmowe.

Był to przegląd kilkunastu najważniejszych filmów roku, które często nie trafiały potem do regularnej dystrybucji kinowej. Kompaktowy zestaw pozwalał w krótkim czasie obejrzeć najgłośniejsze i nagradzane na świecie tytuły w doborowym towarzystwie cinefilskiej publiczności. Firma Gutek Film we współpracy z najlepszymi kinami studyjnymi w 18 miastach w Polsce postanowiła wskrzesić ducha tego kultowego wydarzenia, na którym wychowały się całe pokolenia widowni kinowej. Konfrontacje Filmowe powracają w nowej odsłonie. W programie tegorocznej – pierwszej od 1993 roku – znajdzie się 14 tytułów.

Każdy z nich został nagrodzony lub miał międzynarodową premierę na jednym z najważniejszych festiwali filmowych świata: w Cannes, Wenecji i Berlinie. Tytuły, które składają się na Konfrontacje Filmowe zostaną zaprezentowane przedpremierowo.

Większość z nich trafi repertuarowo do kin dopiero za kilka miesięcy, a niektóre nie trafią nigdy. Wszystkie łączy to, że będzie o nich głośno w najbliższym sezonie.

Wszystkie filmy gramy w wersji dwujęzycznej: z polskimi i angielskimi napisami.

Szczegóły wydarzenia:
dcf.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia