Zdjęcie wydarzenia IV Inspiracje-Interpretacje: Anna Szałapak. Śpiewasz? Zgłoś się!

IV Inspiracje-Interpretacje: Anna Szałapak. Śpiewasz? Zgłoś się!

Podczas IV Inspiracji-Interpretacji w Światowidzie młodzi wokaliści zmierzą się z repertuarem Anny Szałapak.

Twierdziła, że piosenka jest małym dramatem, bo w dwóch, trzech minutach trzeba zawrzeć jakąś historię, przedstawić czyjś los.

Śpiewała teksty najlepszych polskich poetów: m.in. Ewy Lipskiej, Czesława Miłosza, czy Agnieszki Osieckiej. ANNA SZAŁAPAK, bo o niej mowa – artystka krakowskiej Piwnicy pod Baranami jest tegoroczną inspiracją festiwalu Inspiracje-Interpretacje w Światowidzie.

Formuła festiwalu nie ogranicza gatunków muzyki, jak i form ekspresji -  w konkursie na interpretację piosenek z repertuaru Anny Szałapak wziąć mogą udział soliści z całej Polski, którzy w swoim dorobku nie posiadają oficjalnych publikacji wydawnictw muzycznych oraz podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych, jak i znajdują się w przedziale wiekowym 18-35 lat.

Na program czterodniowej imprezy złożą się warsztaty twórcze dla uczestników konkursu, koncert prezentacji konkursowych i koncert finałowy. Szczególną rolę odegra prolog pod nazwą „Herbatka w oparach nostalgii”, podczas którego wysłuchamy rozmowy na temat Anny Szałapak z jej "piwnicznymi" przyjaciółmi – wokalistą Jackiem Wójcickim, oraz akompaniatorem Konradem Mastyło. Ten wielogłosowy dialog pełen wspomnień poprowadzi Teresa Drozda.

W koncercie finałowym poza laureatami konkursu w repertuarze Anny Szałapak wystąpią gościnnie Jacek Wójcicki i Jarosław Wasik. Atmosferę festiwalu swoim obrazowym komentarzem udokumentuje znakomity ilustrator Tomasz Broda

Strona festiwalu – INSPIRACJE-INTERPRETACJE: Anna Szałapak | 2-5 grudnia 2021 

  • uczestnicy: soliści z całej Polski (18-35 lat)
  • nagrody: pula nagród wynosi 8.000 zł, o wysokości nagród dla najlepszych wykonawców decydują jurorzy.
  • kwalifikacje: zgłoszenia do 25 października 2021
  • regulamin konkursu i zgłoszenia: przez stronę festiwalu TUTAJ 

Zaucha, Grechuta, Niemen - zobacz edycje Inspiracji-Interpretacji z lat poprzednich: TUTAJ

Szczegóły wydarzenia:
Podczas IV Inspiracji-Interpretacji w Światowidzie młodzi wokaliści zmierzą się z repertuarem Anny Szałapak.

Galeria

Powiązane wydarzenia