Ostatni tydzień lodowiska na Stadionie Wrocław

Na parkingu wielopoziomowym na Stadionie Wrocław powstaje – pierwsze w historii obiektu - kryte lodowisko. Otwarcie zaplanowano na początek grudnia.

Knoppers Lodowisko Stadion Wrocław ma kształt owalnej pętli o długości około 150 metrów. Tor ma szerokość od 6 do 7 metrów i  po raz pierwszy w historii Stadionu Wrocław jest zadaszony. Znajduje się na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego. 

Na miejscu działać wypożyczalnia, w której do dyspozycji gości jest ponad 400 par nowych łyżew – zarówno figurowych, jak i hokejowych w rozmiarach od 28 do 48. Dla najmłodszych przewidziano możliwość wypożyczenia kasków i tzw. „pingwinków” do nauki jazdy. Dostępna będzie strefa szatni i możliwość naostrzenia łyżew. Przy lodowisku zaplanowano także strefę gastronomiczną.

Tafla ma grubość od 5 do 7 centymetrów a za jej właściwe zmrożenie odpowiada specjalnie skonstruowany na potrzeby obiektu na Stadionie Wrocław 2,5 tonowy agregat. Jak zapewnia firma Alles Cool, która dostarcza na lodowisko całą niezbędną technologię, pozwala on na funkcjonowanie ślizgawki nawet przy temperaturze +10 stopni Celsjusza.

Czynne codziennie od 9.00 do 22.00.

Na stronie internetowej Stadionu można znaleźć informacje o przerwach na czyszczenie lodu  i szczegółowy cennik, wraz wykazem ulg, w tym dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, karty Rodzina Plus oraz specjalną ofertę dla grup szkolnych.

Godziny funkcjonowania obiektu mogą ulec zmianie w dni, w których swe mecze na Stadionie Wrocław rozgrywa piłkarski Śląsk.

Odwiedzający lodowisko mogą bezpłatnie skorzystać z parkingów Stadionu Wrocław. Na obiekt można wjechać bramą D od Alei Śląskiej, bramą E od ulicy Królewieckie/Drzymały, lub pozostawić auto na parkingu przy ulicy Królewieckiej. Na lodowisko można wejść kładką, która łączy esplanadę z parkingiem wielopoziomowym. W godzinach funkcjonowania lodowiska otwarte będą bramy Stadionu od ulicy Królewieckiej i Lotniczej, którymi można wejść na esplanadę. 

Obiekt będzie czynny codziennie. Wyjątkiem będą dni w których swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa piłkarski Śląsk.

Godziny otwarcia i cennik

Godziny otwarcia:

  • codziennie 9.00-22.00

Przerwy techniczne:

  • poniedziałek – piątek: 18.00 – 19.00
  • sobota, niedziela, święta: 12.00 – 13.00, 16.00 – 17.00, 19.00 – 20.00

Ceny – wejście (60 minut):

  • do 8 marca - 10 zł/os.

Dopłata za każdą dodatkową minutę: 1/60 stawki godzinowej.

Bilet rodzinny min. 3 osoby, max 2 osoby dorosłe. Bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów do 26 lat. Bilety ulgowe dla seniorów – osoby powyżej 65. roku życia.

Karta Dużej Rodziny/Rodzina Plus min. 4 osoby w tym min. 2 dzieci (os. dorosła – stawka 13,00 zł/60 min, dzieci – stawka 10,00 zł/60 min).

Ceny – wypożyczalnia (60 minut):

  • Para łyżew – 10 zł,
  • Kask – 3 zł,
  • Chodziki do nauki jazdy na łyżwach – 18 zł,
  • Ostrzenie łyżew za parę – 15 zł.

Szczegóły wydarzenia:
stadionwroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia