Kultowa wystawa Jane Perkins

Do Wrocławia po raz pierwszy zawitała wystawa niesamowitych prac brytyjskiej artystki Jane Perkins.

Do Wrocławia po raz pierwszy zawitała wystawa niesamowitych prac brytyjskiej artystki Jane Perkins. 

Inspirowana proekologicznym podejściem do naszej planety, mistrzyni artystycznego upcyklingu, projektuje dzieła poprzez wykorzystywanie wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które każdy z nas znajdzie u siebie w domu: zabawek, muszli, guzików, koralików, biżuterii, karniszy, sprężyn... Poddając odpady recyklingowi tworzy z nich niepowtarzalne kompozycje, przedstawiające reprodukcje słynnych obrazów, portrety znanych postaci czy świat roślin i zwierząt.

Obrazy zdecydowanie zatrzymują na dłużej. Z dystansu można podziwiać całość dzieła, ale im bliżej podejść, tym więcej zaskakujących szczegółów wyłania się z obrazów. Nagle oczom ukazują się nietypowe elementy, jakie artystka wykorzystała do swoich kreacji. I tak w interpretacji „Dziewczyny z perłą” można znaleźć żyrafę, w „Wielkiej fali w Kanagawie” – Spidermana płynącego z Hermioną Granger, a w grzywie lwa Leonarda zlokalizować postacie ze Star Treka. A to tylko namiastka niespodzianek, jaka  czeka na zwiedzających wystawę.

Sztuka Jane Perkins zachwyca, ciekawi, ale także wspaniale edukuje i uświadamia, jak wiele odpadów znajduje się w naszym otoczeniu. Wystawa może być  punktem wyjścia do dyskusji o problemach naszej planety i konieczności dbania o nią.

Wystawę zorganizowano na placu, znajdującym się przy wejściu głównym Magnolia Park od strony ulicy Legnickiej.

Galeria

Powiązane wydarzenia