Laboratorium Fermentacji: zakwas chlebowy

Laboratorium Fermentacji, to pomysł na połączenie kulinarnych eksperymentów na własną rękę z poznawaniem procesów chemicznych związanych z fermentacją.

Laboratorium Fermentacji  to pomysł na połączenie kulinarnych eksperymentów na własną rękę z poznawaniem procesów chemicznych związanych z fermentacją. 

Organizatorzy zapraszają na cykl wydarzeń o wszechobecnym, niezwykle interesującym ale nadal jednak zagadkowym  Procesie Fermentacji.

Tajnik zakwasu chlebowego to pierwsze spotkanie cyklu. Warsztaty poprowadzi znany i lubiany Pan Kłos – fachowiec w swej dziedzinie, twórca chlebowego dobra i niepoprawny pasjonat wyrobów fermentowanych Chleba, oczywiście 

Plan cyklu:

Opowieść o kapryśnym życiu drożdży i klejącej naturze mąki i wody. Wytężając węch i brudząc sobie ręce postaramy się lepiej zrozumieć proces powstawania ciasta chlebowego. Będzie sporo teorii, trochę historii, mało nieprzydatnych przepisów i pełna garść praktycznych wskazówek.

Uczestnictwo w warsztatach możliwe będzie jedynie po wcześniejszym zapisaniu się – aby odebrać niezbędny pakiet warsztatowy, który dla Was przygotujemy | udział jest bezpłatny

 Zapisy odbywają się od 19.11.2020 do 25.11.2020 pod adresem mailowym  – w tytule maila: „Warsztaty. Zakwas Chlebowy” przed wysłaniem maila zapoznaj się z regulaminem spotkania.

Odbiór pakietów możliwy będzie po wcześniejszym, mailowym uzgodnieniu godziny i miejsca (do wyboru - w piekarni Pan Kłos, na Łokietka 5, w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, EkoCentrum) w dniu 26.11, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

Warsztaty odbędą się 27 listopada o 17:00, w języku polskim z wykorzystaniem platformy ZOOM – link uczestnicy otrzymają mailowo.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy wszystkich zainteresowanych: młodzież (od 14. roku życia), dorosłych jak również dzieci pod opieką rodziców.

Galeria

Powiązane wydarzenia