Zdjęcie wydarzenia Lato w Pawilonie

Lato w Pawilonie

Lato w Pawilonie” – cykl spotkań dla dzieci w wieku 6–10 lat. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum.

Lato w Pawilonie” – cykl spotkań dla dzieci w wieku 6-10 lat. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: lub 71 712 71 81 (w przypadku rezygnacji prosimy o informację).

  • 2 lipca,  11.00 – Wewnątrz / Zewnątrz – prowadzenie: Maciej Makosch. Warsztaty w ramach cyklu „Maciejowe cuda” dla dzieci w wieku 10-15 lat. Zewnętrze jest zapowiedzią tego, co w środku. A co nas tam czeka? Jaka ciekawa historia? Tym razem uczestnicy warsztatów, zainspirowani dwiema pracami Magdaleny Abakanowicz: Abakan – Czarne ubranie z workami oraz Abakan – Ubranie czarne okrągłe, stworzą wspólne dzieło – przestrzenną, magiczną pelerynę.
  • 5 lipca, 11.00  Miasto z perspektywy kosmicznej – prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk. Gdybyśmy mogli wznieść się wysoko – ponad chmury – i spojrzeć na miasta, to jak by one wyglądały? A jak wyglądają miasta w malarstwie współczesnym? Obejrzymy dzieło Zdzisława Beksińskiego i postaramy się odkryć wszystkie zakamarki, które pojawiają się w jego pracy.
  • 12. lipca, 11.00 Zapraszamy do… Gościa – prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk. Być w gościach, to znaczy co? Zachowywać się odpowiednio? Być grzecznym? Jakie zasady związane są z gościnnością. Odwiedzimy naszego muzealnego Gościa Władysława Hasiora, w części warsztatowej, wykorzystując metodę recyclingu, spróbujemy stworzyć własnych gości.
  • 16 lipca, 19.00 – Dobranocka w muzeum – prowadzenie: Barbara Przerwa. Wśród rzeźb Magdaleny Abakanowicz jest jedna wyjątkowa, która nosi tytuł Dream II. Angielskie słowo dream możemy przetłumaczyć jako marzenie lub sen. Porozmawiamy o naszych marzeniach, planach na przyszłość, o tym czy sny są kolorowe i dlaczego niektóre pamiętamy długo, a inne zapominamy prawie natychmiast. Spotkanie zakończymy wspólnym malowaniem.
  • 23 lipca, 11.00  Horror w muzeum! – prowadzenie: Maja Kwiecińska. Czy w muzeum sztuki współczesnej straszy? Nie straszy, choć mieszkają u nas prawdziwe potwory. Poznamy je na wystawie „Abakanowicz. Totalna”. Oswoimy i zastanowimy się, jak powstały. Każdy uczestnik, będzie mógł , niczym Golema wykonać własnego potwora!
  • 26 lipca, 11.00 – Czy rzeźba nas przedrzeźnia? – prowadzenie: Barbara Przerwa. Warsztaty ruchowo-plastyczne, których ideą przewodnią będzie poszukiwanie różnic pomiędzy rzeźbami eksponowanymi na wystawie stałej i wspólne rozwiązywanie zagadek z serii „Co artysta miał na myśli?” – nie zabraknie więc śmiechu, tańca i fantazjowania. A na finał dzieci ulepią z plasteliny własne rzeźby.
  • 30 lipca, 11.00 – Głowy pełne marzeń – prowadzenie: Barbara Przerwa. O czym marzyła Magdalena Abakanowicz, gdy była małą dziewczynką? Jak spędzała wolny czas? Czy biegała po łące, czy czytała książki, czy lubiła rysować? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi we wspomnieniach artystki. W części warsztatowej spotkania przy pomocy gliny, patyków, kamyków i kolorowych koralików stworzymy płaskorzeźby o naszych marzeniach.
  • 31 lipca, 11.00 – Siena palona – prowadzenie: Maja Kwiecińska. Rodzinne warsztaty w ramach cyklu „#muzealniaki_pod_kopułą” dla dorosłych i dzieci do 2 lat. Malować pejzaże można na wiele sposobów – Piotr Potworowski jako głównego środka wyrazu używał kolorów. Wraz z malarzem wybierzemy się w wakacyjną podróż i odwiedzimy m.in. włoską Sienę. Wraz z maluchami pobawimy się w kolory i kolorami.
  • 31 lipca, 13.00 – Pocztówka z wakacji – prowadzenie: Maja Kwiecińska. Rodzinne warsztaty w ramach cyklu „Sztuczki w Pawilonie” dla rodziców i dzieci w wieku 3-5 lat. Podczas wakacji dużo podróżujemy. Jeździmy w góry i nad morze. Albo tak jak malarz Piotr Potworowski odwiedzamy stare i piękne miasta. Uczestnicy zajęć wykonają własne pocztówki z wakacji, w których – dosłownie – zamkną miłe wspomnienia. 

Galeria

Powiązane wydarzenia