Zdjęcie wydarzenia Letnie Brzmienia 2022

Letnie Brzmienia 2022

Letnie Brzmienia we Wrocławiu – na placu przed Impartem zagrają sanah, Sobel, Zalewski i Kwiat Jabłoni.

Organizatorzy zapraszają na plac przed Impartem we Wrocławiu na cykl plenerowych koncertów Letnie Brzmienia. W lipcu, sierpniu i we wrześniu 2022 r. odbywać się tam będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów, na świeżym powietrzu zagrają sanah, Sobel, Zalewski, Kwiat Jabłoni, Ania Dąbrowska, Nosowska, Artur Rojek, Kuba Badach i Kaśka Sochacka.

Sobel

to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających karierę artystów w Polsce. Dobrze odnajduje się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie, zdobywa listy przebojów i już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa. sanah to jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Jej miękki, ciepły wokal sprawdza się zarówno w świetnie zaaranżowanych balladach, jak i nowoczesnych kompozycjach. W 2020 r. ukazał się jej debiutancki album „Królowa dram”. Rok później serca fanów rozgrzał album „Irenka”, a przepełnione melancholią kawałki stały się wizytówką piosenkarki. 15 kwietnia ukaże się najnowszy album artystki „Uczta”.

Ania Dąbrowska

to niekwestionowana królowa polskiej muzyki pop. Każdy z jej z dotychczasowych albumów studyjnych pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii.

Nosowska

dominuje na polskiej scenie muzycznej od 30 lat. Jest wybitną tekściarką, wokalistką, a także autorką bestsellerów. Zdobywczyni wielu nagród, w tym Fryderyków, nagradzana za muzykę tworzoną wspólnie z zespołem Hey oraz solowe projekty.

MROZU  

Muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent – Mrozu to artysta pełnowymiarowy.  Przysłuchując się jego utworom trudno nie odnieść wrażenia, że za cel postawił sobie pisać utwory, które podnoszą jego słuchaczy na duchu. Radość, energia, optymizm i dystans – to odczucia nieodłącznie towarzyszące produkcjom tego twórcy. Mrozu ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty – „Złote Bloki” – ukazał się 1 kwietnia. To na tym krążku znajdują się, liczony w milionach wyświetleń singiel „Złoto”, czy luzacki, równie porywający „Galacticos”.   

Artur Rojek

to artysta, który wielokrotnie dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. W 2014 r. ukazała się jego solowa płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single „Beksa”, „Syreny” i „Czas Który Pozostał”. W 2020 r. wydał album „Kundel”, który promują single „Sportowe życie” oraz „Bez końca”.

Kuba Badach

to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz, Carrantuohill czy Grzegorz Kapołka.

Zalewski

to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejnym sukcesem była płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”.

Kaśka Sochacka

W 2019 r. Kaśka Sochacka zdobyła serca słuchaczy debiutancką EPką „Wiśnia EP”, a w 2021 r. wydała album „Ciche dni”, który przyniósł jej jeszcze większą rozpoznawalność, tysiące fanów i dziesiątki wyprzedanych koncertów.

Kwiat Jabłoni

to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną.

Harmonogram koncertów:

  • 24.07, godz. 20.00 - Sobel
  • 29.07, godz. 20.00 - sanah 
  • 12.08, godz. 20.00 - Ania Dąbrowska
  • 20.08, godz. 20.00 - Nosowska
  • 21.08, godz. 20.00  MROZU x Welcome Sessions - ze względu na pogodę koncert przeniesiony na inny termin!
  • 26.08, godz. 20.00 - Artur Rojek
  • 27.08, godz. 20.00 - Kuba Badach
  • 28.08, godz. 20.00 - Zalewski
  • 03.09, godz. 20.00 - Kaśka Sochacka
  • 04.09, godz. 20.00 - Kwiat Jabłoni

Bilety w cenie od 89 zł w sprzedaży od środy 13 kwietnia 2022 r. (12.00) na www.letniebrzmienia.pl. Karnety w cenie 279 złotych.

Szczegóły wydarzenia:
letniebrzmienia.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia