Lubelska Federacja Bardów w Starym Klasztorze

Lubelska Federacja Bardów zaprezentuje program autorski pt. „Nasze najlepsze". Znajdą się w nim utwory najchętniej słuchane przez publiczność: „Raz na walcu".

Lubelska Federacja Bardów oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców.

Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Lubelska Federacja Bardów zaprezentuje program autorski pt. „Nasze najlepsze". Znajdą się w nim utwory najchętniej słuchane przez publiczność: „Raz na walcu", „Ataman."Miło bracia, miło", „Specjalista od wzruszeń".

Formacja zaprezentuje się w składzie akustycznym, złożonym z frontmanów LFB:

  • Katarzyna Wasilewska- śpiew, skrzypce
  • Jan Kondrak - śpiew, gitara akustyczna, prowadzenie
  • Marek Andrzejewski- śpiew, gitara akustyczna
  • Piotr Selim- śpiew, instr. klawiszowe

Bilety:

  • miejsca siedzące: 60 zł
  • wejściówki (studenci i uczniowie): 35 zł

Galeria

Powiązane wydarzenia