Majowy Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ 2019

W tym roku do zamku zawita „Polska wiosna”, a wraz z nią świeże kompozycje, słowiańskie inspiracje i żywe kolory.

Festiwal Kwiatów to najbardziej kwieciste i bogate w atrakcje wydarzenie. W tym roku w Książu zamieni się w w scenerię inspirowaną filmowy światem roślin m.in. Księgą dżungli, bajeczną Alicją w Krainie Czarów czy gorącym Pod słońcem Toskanii.

W salach barokowych nie zabraknie motywów pełnych przepychu i arystokratycznych nut, zwłaszcza że tegorocznym kwiatem festiwalowym została róża. Przygotujcie się na prawdziwe święto wiosny, którą przywitamy poprzez finezyjne kompozycje,girlandy kwiatów, filmowe inspiracje, żywe kolory i pełny atrakcji program.

Swoje rośliny i produkty zaprezentuje  ponad 250 wystawców, a wśród nich wielu ogrodników, florystów, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. 

Aranżacje florystyczne

Podczas tegorocznej wystawy w aranżacjach kwiatowych przewijać się będą motywy z największych filmowych dzieł - przechodząc przez salę poczujcie się jak w Księdze Dżungli, Alicji w Krainie Czarów, Harrym Porterze i wielu innych. Na III piętrze wyrośnie nawet Tajemniczy Ogród, a wraz z nim pędy drzew, gałęzie, las w słoiku, żywe rośliny – wielobarwne kwiaty będące odzwierciedleniem magicznych lasów i ogrodów.

Na Dziedzińcu Honorowym staną kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe, które w tym roku przekroczą granice wyobraźni i całkowicie zaskoczą naszych turystów. Zdradzimy tylko, że pojawią się nowe konstrukcje, nowe pomysły i zaskakujące roślinne połączenia. 

W programie również

  • Narodowa Wystawa Bonsai,
  • Bitwy florystyczne trzy razy dziennie
  • wykłady prowadzone przez Dział Kultury i Turystyki Książa. 

Dla dzieci

Mali artyści będą tworzyli własne kompozycje kwiatowe pod okiem mistrzów na warsztatach florystycznych. W tym roku odbędzie się dwa razy więcej spektakli komediowych, tym razem o bajecznych stworach inspirowanych światem wyobraźni z Alicji w Krainie Czarów, oraz mnóstwo animacji dla dzieci.

Przez cały okres festiwalu znajdować się tu będzie prawdziwe obozowisko rycerzy. Po raz pierwszy we wnętrzach zamkowych powstanie Kącik Małego Odkrywcy Tajemnic, gdzie najmłodsi przemienią się w królowe i królów, będą rozwiązywać  zagadki i wysłuchiwać  zaczarowanych opowieści zamkowych.

W sali krzywej czekać będą warsztaty plastyczne oraz artystyczne czyli "Bonsai dla najmłodszych". Nie zabraknie tańców, przedstawień, kolorowych baniek mydlanych  i śmiechu.

Godziny otwarcia i bilety

W dniach 30.04 - 03.05.2018 r. teren Festiwalu Kwiatów i Sztuki obejmować będzie Zamek Książ, Przedzamcze i tarasy. Bilet zakupiony na festiwal upoważnia do zwiedzania zamku i uczestnictwa w przewidzianych atrakcjach.

  • Godziny otwarcia kas biletowych  9:00 - 18:00 
  • Godziny otwarcia festiwalu  9:00 - 19:00 
  • bilety od 25 do 35 zł

Szczegóły na stronie organizatora

Pozostałe informacje, w tym dokładny, godzinowy program wydarzenia, na stronie organizatora.

 

Szczegóły wydarzenia:
ksiaz.walbrzych.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia