Metropolis. Warsztaty dla dzieci w Muzeum Architektury

W trakcie zajęć w Muzeum Architektury dzieci dowiedzą się, co to jest metropolia, wspólnie też wykonają podświetlaną makietę nowoczesnego miasta.

W trakcie zajęć w Muzeum Architektury dzieci dowiedzą się, co to jest metropolia, wspólnie też wykonają podświetlaną makietę nowoczesnego miasta. Punktem wyjścia do rozmowy o wielkich aglomeracjach miejskich będzie wizja miasta przyszłości ukazana w słynnym niemieckim filmie ekspresjonistycznym z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa pt. Metropolis. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

„Open Art. Udogodnienia"

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych. Wszystkie prace powstałe w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia" pozostają w posiadaniu Fundacji OPEN MIND.

Prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin. Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły wydarzenia:
krzywykomin.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia