MicoCup 2019 - turniej kwalifikacyjny

Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i pozostałe najlepsze drużyny z Big 6 już czekają. Kto do nich dołączy? Trwają zgłoszenia do turnieju kwalifikacyj

Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i pozostałe najlepsze drużyny z Big 6 już czekają. Kto do nich dołączy? Trwają zgłoszenia do turnieju kwalifikacyjnego MicoCup 2019.

To jak ważne jest szkolenie młodzieży udowodnił w tym roku w Lidze Mistrzów Ajax Amsterdam, który dotarł aż do półfinału tych elitarnych rozgrywek. Szlifowanie piłkarskich talentów to domena drużyny z Amsterdamu, z którego można brać przykład. Coraz więcej polskich klubów też ma swoje akademie, w których ogrywają się być może przyszli reprezentanci Polski. Raz do roku najlepsze drużyny U-13 spotykają się w Brzegu Dolnym na turnieju MicoCup.

Zawodów nie można jeszcze nazwać małą ligą mistrzów, ale małą ekstraklasą już na pewno tak. Na Dolny Śląsk pod koniec września zjeżdżają się bowiem akademie najlepszych drużyn z naszego krajowego podwórka. To tzw. polskie Big 6: Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Zagłębie Lubin (aktualny mistrz). Tradycyjnie dołączy do nich gospodarz – AP Brzeg Dolny, a także Śląsk Wrocław SA oraz dwie drużyny wyłonione w turnieju kwalifikacyjnym, rozegranym 29 czerwca Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym.

W kwalifikacjach wezmą udział: WKS Śląsk Wrocław, Miedź Legnica czy FC Wroclaw Academy. Ambasadorem rozgrywek, niezmiennie od trzech lat, jest Jakub Słowik, pierwszy bramkarz Śląska Wrocław (35 występów w sezonie 2018/2019, 10 czystych kont).

Turniej główny, poprzedzony czerwcowymi kwalifikacjami, zostanie rozegrany w dniach 20-22 września. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 10 akademii i łącznie około 150 młodych piłkarzy.

Zapisy

Kwalifikacje do trzeciej edycji MicoCup 2019 już w czerwcu. Zapisy trwają ( lub ).

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia