Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2017

Ideą festiwalu jest prezentacja literatury sensacyjnej i kryminalnej. W czasie festiwalu przyznawana jest Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści sensacyjnej lub kryminalnej. Z czytelnikami spotykają się najlepsi pisarze kryminałów z Polski i ze świata.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 rozpocznie się tradycyjnym już spotkaniem „Nauka w praktyce śledczej”. Szczegóły tego, jak teoria prawnokarna ma się do rzeczywistości, przybliżą naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego: Agata Thannhäuser opowie o antropologii w kryminalistyce, a Rajnhardt Kokot – o tym, co by było, gdyby Abel zabił Kaina, czyli o granicach obrony koniecznej. Start: godz. 17.00 w Mediatece (pl. Teatralny 5).

O 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty) zaplanowano pokaz  filmu kryminalnego „Prosta historia o morderstwie”. Film przedstawia historię policyjnej rodziny, której losy zmienia zbrodnia. Przed projekcją odbędzie się spotkanie z twórcami: reżyserem Arkadiuszem Jakubikiem i scenarzystą Igorem Brejdygantem. Darmowe wejściówki można odebrać w kasach kina od 23 maja.

A po filmie będzie koncert. „40 przebojów” to eksperyment, którego w tym kraju jeszcze nie było. Jak piszą twórcy, Arkadiusz Jakubik i Oleg Deriglasoff: stworzyli 40 ambitnych kompozycji muzycznych, które w przyszłości mogą wytyczyć kierunki rozwoju muzyki alternatywnej. Wyruszyli w arcyciekawą i odważną artystycznie podróż, która sami nie wiedzą dokąd może ich doprowadzić

Start koncertu Jakubik & Deriglasoff: godz. 21.30, Klub Proza.

Szczegóły wydarzenia:
festiwal.portalkryminalny.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia