Mordercy, czarownice i kat – spacer z przewodnikiem

Podczas spaceru posłuchamy o najstraszniejszych zbrodniach z okresu XVI-XVIII w., za które wymierzono spektakularne kary, procesach czarownic oraz pracy kata.

Place Kościuszki, Czysty i Teatralny, ulice Świdnicka, Nowa, Oławska, Rynek, Więzienna. Co łączy te miejsca? Jakie kryją tajemnice? Dlaczego w pewnych momentach historii miasta gromadziły się tam nieprzebrane tłumy?

Na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas spaceru, posłuchacie historii związanych z tymi miejscami, historii niezwykłych, makabrycznych i intrygujących. Pamiętajmy, za każdą zbrodnię, występek przeciwko panującemu porządkowi i normom prawnym musi zostać wymierzona kara. Im cięższe przestępstwo, tym bardziej sroga. Te, wydawało by się oczywiste, stwierdzenia w czasach średniowiecza i nowożytnych nabierały szczególnego znaczenia. A to za sprawą panujących zwyczajów, jak i osoby kata. Każda publicznie wymierzana kara i egzekucja gromadziła tłumy. Żądni emocji z lubością patrzyli na cały arsenał tortur wymierzanych przez kata, na męki skazanego i jego śmierć.

Podczas spaceru posłuchamy o najstraszniejszych zbrodniach z okresu XVI-XVIII w., za które wymierzono spektakularne kary, procesach czarownic oraz pracy kata. Odwiedzimy więzienie miejskie, miejsca związane z historiami - m.in. plac Kościuszki, Rynek, a także posłuchamy o pozostałych miejscach kaźni i działaniach wymiaru sprawiedliwości.

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia