Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Osobowość kolekcji #4 Jerzy Truszkowski

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4-11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Osobowość kolekcji #4 Jerzy Truszkowski".

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4-11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Osobowość kolekcji #4 Jerzy Truszkowski".

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne. 

Podczas zajęć uczestnicy poznają twórczość Jerzego Truszkowskiego, znanego malarza i performera. Zwiedzą wystawę stałą dzieł z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW pt. "Prywatne mitologie. Urodziny Marty", by szczególnie przyjrzeć się dziełu artysty – pracy przedstawiającej symbol nieistniejącego państwa Amerosja. Podczas części warsztatowej uczestnicy pod artystyczną lupę wezmą symbole różnych państw i miast. Co powstanie z ich połączenia? Czy zmienią się znaczenia? Jak mogłaby wyglądać flaga kraju złożonego z wszystkich państwa świata? 

Prowadząca: Ignacy Oboz.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Wystawę „Prywatne mitologie. Urodziny Marty" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupy prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia