Zdjęcie wydarzenia Obraz i dźwięk – słuchowisko i kadry Odrateki

Obraz i dźwięk – słuchowisko i kadry Odrateki

Organizatorzy zapraszają na spotkanie „Obraz i dźwięk” w ramach projektu Odrzańskie Opowieści.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie „Obraz i dźwięk” w ramach projektu Odrzańskie Opowieści. Na spotkaniu zaprezentujemy kadry zabytkowych zdjęć i pocztówek z zasobów ODRATEKI oraz zdjęć powstałych podczas spaceru historyczno-fotograficznego, na którym uczestnicy w poszukiwaniu miejsc uwiecznionych na archiwalnych pocztówkach i fotografiach, mieli niepowtarzalną okazję do prześledzenia zmian w strukturze Wrocławia, dokonanych na przestrzeni wielu lat. Dowiedzieli się, jaki wpływ na kulturę, architekturę i codzienne życie mieszkańców miała Odra.

Ewolucję miasta udokumentowali odtwarzając stare kadry, za pomocą swoich aparatów. Podczas spotkania od 15.00-16.00 emitować będziemy słuchowisko – „Ja się tylko znam na barkach” reportaż Anny Kolmer, w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej, Radio Szczecin: „Odra od wieków znacząco wpływała gospodarczo na regiony, przez które toczyła swoje wody. Była ważną drogą wodną, łączącą dorzecza Europy Wschodniej z dorzeczami Europy Zachodniej.

Dziś o żegludze na Odrze wiele się mówi, choć transport wodny wciąż jest marginalizowany mimo, że jest jednym z najtańszych i zarazem najbardziej przyjaznych środowisku. O przewozach surowców i towarów barkami czy pchaczami należącymi do Przedsiębiorstwa Polska Żegluga na Odrze, przedsiębiorstwa Odratrans, pozostało tylko wspomnienie. O swojej pasji do barek opowiada Leszek Kiełtyka - właściciel firmy „Żegluga na Odrze". 

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia