Odjazd. Wystawa w nowej przestrzeni BWA Wrocław

Organizatorzy zapraszają na pierwszą wystawę do galerii BWA Wrocław Główny, czyli nowej, już piątej przestrzeni BWA Wrocław.

Organizatorzy zapraszają na pierwszą wystawę do galerii BWA Wrocław Główny, czyli nowej, już piątej przestrzeni BWA Wrocław.

Pierwszą wystawę o tytule „Odjazd" przygotował niezwykły zespół kuratorski: Anna Mituś, Marek Puchała, Katarzyna Roj, Joanna Stembalska, czyli osoby, które od kilkunastu lat związane są z tą instytucją, w tym sam dyrektor. W nawach dworcowej antresoli zostaną pokazane prace zaprzyjaźnionych z BWA Wrocław i ważnych twórców (m.in. Krystian „Truth” Czaplicki, Wojciech Doroszuk, Grupa Luxus, Honorata Martin, Mariusz Waras, Ada Zielińska, Julian Jakub Ziółkowski), którzy nie odwracają wzroku od biegu rzeczy i tak jak reszta próbują w nim przetrwać. Ci artyści nie przyglądają się naszym sprawom, by sportretować je w udanych kadrach, lecz wyruszają razem z nami w podróż, o której nie wiemy przecież, jak się skończy.

Na wystawie będzie można zobaczyć wybór prac, które mogą zaoferować intrygujące z punktu widzenia odkrywców – obserwacje fragmentów rzeczywistości. To bardzo różne rzeczy: filmy, wideo-performansy, dokumentacje, rzeźby, obiekty i instalacje. Częściowo wyszukane wśród najciekawszych wypowiedzi artystów na ten temat z ostatnich lat, częściowo zupełnie premierowe. 

Wrocławski dworzec był już niejednokrotnie przestrzenią otwartą dla sztuki współczesnej, często w jej najbardziej eksperymentalnych formach. Ekspozycja Odjazd przypomni je w formie dokumentacji, zapraszając jednocześnie mieszkańców Wrocławia i przyjezdnych do wniknięcia nawet w te na co dzień niedostępne zakamarki naszej nowej galerii. 

Artyści:

Olaf Brzeski, Krystian „Truth” Czaplicki, Czarny Latawiec i Canti Spazializzati, Wojciech Doroszuk, Krzysztof Gil, Wojciech Gilewicz, Zbigniew Libera, Grupa Luxus, Krištof Kintera, Jan Laskowski, Honorata Martin, Karina Marusińska, Kama Sokolnicka, Nomadic State, Mariusz Waras, Karolina Wiktor, Ada Zielińska, Julian Jakub Ziółkowski i Hyon Gyon oraz wiele innych

Kuratorzy: Anna Mituś, Marek Puchała, Katarzyna Roj, Joanna Stembalska.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia