Opowieść Wigilijna

Spektakl jest połączeniem żywiołów ruchu, tańca, mimu, akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego.

Opowieść Wigilijna na motywach opowiadania Charlesa Dickensa Opowieści wigilijne. Kolęda prozą A Christmas Carol. Spektakl jest połączeniem żywiołów ruchu, tańca, mimu, akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego, w którym role aktorskie zostały napisane jako adaptacja literackiego pierwowzoru. Magiczne widowisko rodzinne.

Ebenezer Scrooge to chciwy człowiek o zimnym sercu, który krzywdzi ludzi. Z tego powodu nie ma przyjaciół i jest bardzo samotny. Scrooge dostaje jednak możliwość naprawy swojego złego zachowania. Wszystko za sprawą magii świąt Bożego Narodzenia, w które Scrooge uparcie nie wierzy. W dzień Wigilii odwiedzają go cztery duchy. Każdy z nich ma mu coś ważnego do przekazania. Każdy z nich ostrzega niegodziwca, jak marny czeka go los, jeśli się nie poprawi. Widowisko adresowane jest do dzieci, młodzieży, ale jest także „opowieścią familijną", aby rodzice gościli w teatrze z dziećmi. Spektakl będzie połączeniem żywiołów ruchu, tańca, mimu, akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego, w którym role aktorskie zostaną napisane jako adaptacja literackiego pierwowzoru. Dickens w swej opowieści zawarł proces przemiany głównego bohatera.

Tej intencji autora jesteśmy wierni. Kilkudziesięciu artystów stworzy na scenie Teatru Polskiego widowisko niezwykłe i niespotykane. O czym? O poszukiwaniu dobra, prawdy i miłości. O odnajdywaniu siebie.

Szczegóły wydarzenia:
teatrpolski.wroc.pl

 • genre teatr tańca
 • director Beata Zając
  Cezary Morawiecki
 • translation Aninim
 • actors Marian Czerski
  Dariusz Bereski - Ebenezer Scrooge
  Andrzejn Olejnik gościnnie - Jacob Marley
  Sebastian Ryś
  Błażej Michalski - Fred
 • premiereDate 2017-12-05
 • durationMinutes 70
 • costumeDesign Mateusz Stępniak

Galeria

Powiązane wydarzenia