Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Gatunki inwazyjne

Galeria zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Gatunki inwazyjne z udziałem artysty Bena Wrighta.

Galeria zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gatunki inwazyjne” z udziałem artysty Bena Wrighta.

Amerykański artysta i biolog we wrześniu przebywał na rezydencji w ramach współpracy BWA Wrocław i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a obecnie przygotował wystawę w galerii SIC! BWA Wrocław. Przyjrzał się w niej tematowi gatunków inwazyjnych – różnym roślinom i zwierzętom (w tym również ludziom), które charakteryzują się dużą ekspansywnością, a tym samym stanowią zagrożenie dla harmonii środowiska. 

Podczas oprowadzania kuratorki – Dominika Drozdowska, Joanna Stembalska, Marzena Krzemińska-Baluch – oraz sam artysta opowiedzą więcej o zjawiskach, które ich poruszają i które stanowią motyw przewodni tej wystawy.

Ben Wright – biolog, artysta, kurator i edukator kształcący się w licznych szkołach artystycznych, m.in.: w Pilchuck Glass School, Penland School of Craft i University of the Arts w Filadelfii. Dyrektor ds. Edukacji w Urban Glass w Nowym Jorku. Jego wykształcenie w dziedzinie biologii silnie zaznacza się w jego pracach, które zagłębiają się w relację między ludźmi a ich środowiskiem. Wykorzystuje interaktywne instalacje, by angażować wszystkie zmysły widza i wypełniać lukę między sztuką a nauką.

współorganizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia