Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Geppert – Sprawdzam/Bez tytułu

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po jubileuszowej wystawie Geppert – Sprawdzam/Bez tytułu.

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po jubileuszowej wystawie Geppert – Sprawdzam/Bez tytułu organizowanej z okazji obchodów 30 lat Konkursu Gepperta – jednego z najważniejszych wydarzeń dla wyróżniających się młodych polskich malarzy.

Wystawa jest prezentacją najnowszych realizacji laureatów nagrody głównej wszystkich poprzednich dwunastu edycji Konkursu. Tytuł, a w zasadzie jego brak, odnosi się do niejednoznacznego statusu konkursów artystycznych. Czy są to przeglądy najlepszej sztuki? Czy faktycznie są trampoliną dla młodych twórców? Co oznacza udział w konkursie zdefiniowanym jako malarski? Czy można jednoznacznie uznać, że jego uczestnicy po latach faktycznie odnieśli sukces? Jaki jest sens formowania ich w grupę?

O idei konkursu, który przeszedł drogę od wewnątrzuczelnianej imprezy do jednego z ważniejszych konkursów w kraju oraz o samej wystawie – opowie jej kuratorka Alicja Klimczak-Dobrzaniecka.

Oprócz wystawy Geppert – Sprawdzam / Bez tytułu w galerii BWA Wrocław Główny odbywa się również wystawa Sztuka Przejścia. Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu 2019, która zaprezentuje najlepsze prace absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia