Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Syndrom florencki

Dzień po wernisażu wystawy Syndrom florencki galeria SIC! BWA Wrocław zaprasza na oprowadzanie kuratorskie z udziałem artystów.

Dzień po wernisażu wystawy Syndrom florencki galeria SIC! BWA Wrocław zaprasza na oprowadzanie kuratorskie z udziałem artystów – pochodzących z Meksyku braci de la Torre.

Einar i Jamex to urodzeni w Meksyku twórcy, którzy działają na styku kraju swojego pochodzenia i Stanami Zjednoczonymi. W ciągu trzydziestoletniej kariery zawodowej poruszali kwestie imigracji i percepcji kulturowej. Ich twórczość jest prawdziwym tyglem różnorodnych koncepcji. – Bracia wykorzystują mnogość wielowarstwowych form i mediów jak szkło, wielkoformatowe druki soczewkowe czy scenograficzne elementy – opowiadają kuratorzy Dominika Drozdowska i John Moran. – Popkultura przenika się barokową estetyką, a inspiracje sztuką prekolumbijską, totemiczną stają ramie w ramię z obiektami współczesnej kultury materialnej, budują swoisty muzealny plan, na granicy sztuki wysokiej i kiczu.

Podczas oprowadzani kuratorzy i bracia de la Torre przybliżą widzom koncepcję wystawy oraz opowiedzą o wybranych pracach, wskazując na inspiracje i idee, które za nimi stoją.

Kuratorzy: John Moran, Dominika Mika Drozdowska
Współpraca: Gent Glas

Syndrom florencki jest wystawą towarzyszącą Europejskiemu Festiwalowi Szkła – Play with Glass.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia