Pablopavo i Ludziki oraz Kirszenbaum w Starym Klasztorze

Pablopavo to wokalista, muzyk, autor tekstów piosenek i opowiadań. „To najlepszy polski songwriter" – tak nazwał go Grabaż, lider Strachów na Lachy.

Pablopavo to wokalista, muzyk, autor tekstów piosenek i opowiadań. „To najlepszy polski songwriter" – tak nazwał go Grabaż, lider Strachów na Lachy i Pidżamy Porno, który z polskich rockowych poetów na pisaniu piosenek zna się najlepiej. Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin.

Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”.

W tym samym roku pojawił się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR, zktórej pochodzi przebojowa „Dancingowa Piosenka Miłosna” W drugiej połowie 2014 roku wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny pt. TYLKO. Uwieńczeniem roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”. Płyta „Ladinola” z roku 2017 jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy. Wydany w 2018 album „MARGINAL" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików.

Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Rok 2019 również obfitował w niebanalne rozwiązania.

Do życia powołany został Naprawdę Duży Zespół. Stworzony materiał postanawiają zaprezentować światu bez większych zapowiedzi, ale za to od razu w realiach festiwalowych. Z początkiem 2020 roku materiał nagrany z Naprawdę Dużym Zespołem został zarejestrowany i ukazały się „Wszystkie Nerwowe Piosenki’’.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem. Kirszenbaum jest jak Wyspiański na mefedronie. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip.

Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela. Kierkegaard pisał o nich: „To chyba jazz”. Nic bardziej mylnego. W 2019 roku nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album duetu („Stypa komedianta"), nagrany w studiu S4 Polskiego Radia, we współpracy z Radiowym Centrum Kultury Ludowej.

Galeria

Powiązane wydarzenia