Zdjęcie wydarzenia Piątki – mural Pawła Mildnera realizowany przez CK Agora

Piątki – mural Pawła Mildnera realizowany przez CK Agora

Mural mówiący o spotkaniu autorstwa Pawła Mildnera pt. Piątki powstaje przy ul. Żmigrodzkiej 22, jest realizowany przez CK Agora.

Mural powstaje w bramie przejściowej przy ulicy Żmigrodzkiej 22.

 

Od autora:

„Pierwotnym punktem wyjścia dla stworzenia projektu był charakter okolicy, w której niebawem powstanie mural. Wielkopłytowe osiedla nie zawsze sprzyjają zawieraniu znajomości z sąsiadami, a nawet wymuszają anonimowość. Tymczasem w ich obrębie zawsze znajdzie się parę miejsc, w których dochodzi na krótką chwilę do spotkań z innymi – taką przestrzenią jest na przykład tunel. Ludzie (i zwierzęta) w różnym wieku i w różnych celach wybierają się na wewnętrzne podwórko lub w przeciwną stronę, do miasta. Przez moment przebywamy wtedy razem (trochę jak podczas jazdy windą), a to stwarza okazję do przybicia „piątki” lub po prostu przywitania się.

Konflikt zbrojny na Ukrainie sprawił, że ściśle osiedlowy kontekst projektu uległ dla mnie uniwersalizacji. To truizm, ale po zepchnięciu na dalszy plan wszystkich ewentualnie dzielących nas różnic kulturowych, wiekowych, anatomicznych itp., na podstawowej płaszczyźnie pozostajemy po prostu ludźmi. Dostrzeżenie człowieka w innym to dobry wstęp do dalszych działań, zarówno na lokalnym, jak i globalnym poziomie."

Paweł Mildner – Ilustrator i projektant graficzny, autor książek obrazkowych, twórca plakatów. Laureat wielu nagród i wyróżnień (The White Ravens, Golden Pinwheel Awards, Klub Twórców Reklamy, Polish Graphic Design Awards). Fascynację klasyczną grafiką z połowy XX wieku łączy z zainteresowaniem międzynarodową sceną graffiti. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Specjalizuje się m.in. w grafice plakatowej i ilustracjach prasowych oraz książkowych, zaś jego prace czytelnicy oglądali m.in. w „The New York Timesie”, „Süddeutsche Zeitung” czy „Bloomberg Businessweek” i wielu książkach.

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia