Zdjęcie

„Piątki z kryminałem” w CeTA

W październikowe i listopadowe piątkowe wieczory organizatorzy zapraszają na spotkania z polskimi filmami kryminalnymi.

W październikowe i listopadowe piątkowe wieczory organizatorzy zapraszają na spotkania z polskimi filmami kryminalnymi, które realizowane były w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. W ramach cyklu „Piątki z kryminałem” zobaczyć będzie można m.in. takie tytuły jak „Morderca zostawia ślad” i „Wśród nocnej ciszy”. Pokazy są bezpłatne.

W tym roku mija 65 lat od rozpoczęcia działalności przez Wytwórnię Filmów Fabularnych (WFF) we Wrocławiu, której jesteśmy kontynuatorem od 2011 r. jako Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA). Z tej okazji zaplanowaliśmy wydarzenia mające na celu utrwalanie oraz pielęgnowanie bogatej historii Wytwórni i polskiego kina, a także przybliżanie jej i dorobku WFF kolejnym pokoleniom. Częścią obchodów będą pokazy filmowe w ramach cyklu „Piątki z kryminałem”.

W Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu zrealizowano niemal 500 filmów, w tym liczne produkcje kryminalne. Wśród nich znajdziemy wiele zaskakujących, trzymających w napięciu i pełnych zwrotów akcji historii. Cztery z nich zaprezentujemy w październiku i listopadzie w naszej Sali kinowej.

  • 11 października, w ramach rozpoczęcia cyklu „Piątki z kryminałem” zobaczyć będzie można film „Dwaj Panowie N” Tadeusza Chmielewskiego z 1961 r. To opowieść o śledztwie w sprawie śmierci urzędnika o niezwykłym hobby, którym jest zbieranie informacji o osobach urodzonych 29 lutego.
  • 18 października zapraszamy na seans filmu „Morderca zostawia ślad” Aleksandra Ścibor-Rylskiego z 1967 r., z ostatnią rolą Zbyszka Cybulskiego. Akcja filmu rozgrywa się w ostatnich dniach wojny i skupia się na poszukiwaniach przestępcy, który popełnił morderstwo i ukradł kartotekę konfidentów gestapo.
  • 15 listopada zaprezentujemy film „Hazardziści” Mieczysława Waśkowskiego z 1975 r., którego scenariusz oparty został na autentycznej historii napadu na oddział Narodowego Banku Polskiego w Wołowie.
  • Spotkania z kryminałami zakończymy 22 listopada pokazem filmu „Wśród nocnej ciszy” Tadeusza Chmielewskiego z 1978 r. To opowieść o śledztwie i próbach schwytania seryjnego zabójcy dzieci.

Seanse w Sali kinowej CeTA (ul. Wystawowa 1) rozpoczynać się będą o godzinie 19.00. Wszystkie pokazy są bezpłatne, ale z uwagi ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o pobieranie darmowych wejściówek na stronie oraz na portierni CeTA.

Galeria

Powiązane wydarzenia