Poniedziałek z Kalamburem

Na grudniowe spotkanie z cyklu „Poniedziałek z Kalamburem” zaproszenie przyjął znany satyryk i artysta kabaretowy Krzysztof Piasecki.

Na grudniowe spotkanie z cyklu „Poniedziałek z Kalamburem” zaproszenie przyjął znany satyryk i artysta kabaretowy Krzysztof Piasecki. Przyjeżdża, bo jak mawia Padre Litwiniec – kalamburowa gotowość jest!
 
Krzysztofa Piaseckiego przedstawiać nie trzeba. My przypomnimy tylko, że jest wrocławianinem – tu się urodził i tu spędził pierwszych 30 lat swojego życia. Studiował na Politechnice Wrocławskiej i na Uniwersytecie Wrocławskim, ale jak sam mówi, bezskutecznie. Skutecznie za to, od 1972 roku, zajmuje się działalnością artystyczno-kabaretową. Jej początki mają zaś związek z Kalamburem, gdzie w ramach Sceny Jednego Pomysłu zrealizował jako współautor scenariusza, tekstów i muzyki przedstawienie „Rozruch”. Spektakl ten otrzymał nagrodę główną w konkursie kabaretów na festiwalu FAMA 76.
 
Wrocławianie działający w dawnym studenckim ruchu kulturalnym przypominają jeszcze o kabarecie „Gralak Marian”, założonym wspólnie przez Krzysztofa Piaseckiego i Stanisława Wolskiego, którego premiera odbyła się w Pałacyku. A także współpracę ze znakomitym radiowym magazynem rozrywkowym Studio 202 Polskiego Radia we Wrocławiu.
 
Z Kalamburowcami i przyjaciółmi Kalamburu Krzysztof Piasecki spotkał się ostatnio na uroczystościach z okazji 57 urodzin legendarnego Teatru Kalambur w 2014 roku, podczas których wziął udział w spektaklu Jerzego Bielunasa „Kalamburowy wieczór piosenek” na dawnej scenie Teatru.
 
Publiczności – już nie tylko wrocławskiej – znany jest m.in. z kabaretu „Pod Egidą”, a także z programów telewizyjnych „Szkoda Gadać” w TVP1 i „Ale plama” w TVN, które współprowadził z Januszem Rewińskim oraz „Dyżurny Satyryk Kraju” w TV Polsat (wspólnie z Tadeuszem Drozdą i Januszem Rewińskim). Więcej, szczegółowo i aktualnie o naszym gościu możecie dowiedzieć się na jego stronie: http://www.krzysztofpiasecki.pl.
 
Gospodynią wieczoru będzie tradycyjnie Halina Litwiniec.

Galeria

Powiązane wydarzenia