Zdjęcie wydarzenia Poznajemy zachodnią część Karkonoszy: Wodospad Kamieńczyka i Szrenica

Poznajemy zachodnią część Karkonoszy: Wodospad Kamieńczyka i Szrenica

Wodospad Kamieńczyka i Szrenica.

Wycieczkę rozpoczniemy w okolicach Szklarskiej Poręby. Idąc szlakiem wejdziemy do Rezerwatu Wodospadu Kamieńczyka (8 zł/osoba). Sam Wodospad to najwyższy wodospad w Karkonoszach. Woda płynąca z Kamieńczyka spada z wysokości 27 metrów po 3 progach do głębokiego wąwozu zbudowanego z pionowych, granitowych skał o wysokości od 20 do 25 metrów. Piękny 100 metrowej długości kanion można zobaczyć schodząc w dół schodami i spacerując po żelaznym tarasie widokowym.

Po odpoczynku przy Kamieńczyku ruszymy w dalszą drogę, która będzie biegła po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego (N-8 zł/osoba, U-4 zł/osoba). Po drodze ku Szrenicy przejdziemy przez Halę Szrenicką. To olbrzymia łąka porośnięta bujną roślinnością, na której kiedyś wypasano bydło. W 1787r. na hali wybudowano pierwszą budę pasterską, którą w późniejszym okresie, po przebudowie przekształcono na schronisko Hala Szrenicka (obecnie jest to największe schronisko w polskich Karkonoszach), w którym będzie czas na odpoczynek. Z Hali Szrenickiej wejdziemy na grzbiet Karkonoszy, gdzie przebiega granica z Czechami, a potem dostaniemy się na sam szczyt Szrenicy( 1.361 m n.p.m.) i do schroniska, które się tam znajduje. 

Wycieczkę zakończymy w Szklarskiej Porębie, skąd autokarem wrócimy do Wrocławia. KOSZT:125,00 zł/os. (w tym przejazd, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka) Wycieczkę prowadzi Piotr Pawlonka - przewodnik sudecki Zapisy Rynek/Ratusz 11/12 I p. tel.71 344 39 23 mail: Wycieczka ta jest wycieczką autokarowo-pieszą, górską, na miejsce dowozi nas autokar, ale cała trasa jest do przejścia piechotą (Czas przejścia szlaku to około 6 godzin, ok.13 km, przewyższenie ok. 600 m oraz zejścia ok. 660 m – poziom trudności średni). Prosimy włożyć wygodne buty chroniące kostkę, najlepiej górskie, nieprzemakalna kurtkę z kapturem, zabrać plecak i zaopatrzyć się w prowiant i napoje.

Szczegóły wydarzenia:
pttk.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia