Ręki Dzieła Fest 11. edycja wiosenna

Od 6-7 i 13-14 kwietnia Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza do kina Nowe Horyzonty!

Kolorowe stoiska z rękodziełem, darmowe warsztaty dla dzieci oraz wystawa grafik wrocławskiej artystki to artystyczne atrakcje wiosennej edycji święta wrocławskich artystów rękodzieła. Od 6-7 i 13-14 kwietnia Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza do kina Nowe Horyzonty!

Inspiracją do powstania imprezy było wciąż rosnące zainteresowanie unikatowym rękodziełem, dalekim od pospolitej i jarmarcznej oferty, a skupionym tylko na oryginalnej twórczości artystów działających w zaciszu swoich domowych pracowni. Od 2013 roku cyklicznie odbywają się wiosenne i jesienne edycje w kinie Nowe Horyzonty, a latem wystawcy przenoszą się do Przejścia Żelaźniczego, gdzie całą uliczkę wypełnia barwne rękodzieło.

Podczas jedenastej edycji szczególne atrakcje przygotowane są dla dzieci. W sobotę i niedzielę, o godz. 12.30, na 1 piętrze kina odbywać będą się darmowe warsztaty. Dzieci z rodzicami będą mogli wykonać zabawkę gniotka oraz wielkanocny witraż.

Atrakcje dodatkowe

  • 6-7 i 13-14 kwietnia, godz. 12-20, parter kina – wielki kiermasz lokalnych artystów rękodzieła
  • 6-7 kwietnia, godz. 12.20, I piętro kina – darmowe warsztaty rękodzielnicze dla dzieci (sobota: Gniotki Pisanki, niedziela: Wielkanocne Witraże)
  • 6 kwietnia, godz. 18, I piętro kina – wernisaż grafik Dagmary Jagodzińskiej / Rzeczówki

Kiermasz

Podstawowym punktem imprezy jest tradycyjnie wielki kiermasz lokalnych artystów rękodzieła. Na całym parterze rozstawi się ponad 40 stoisk, a na nich ubrania, torby, zabawki, akcesoria dla dzieci, dekoracje domu, meble, grafiki, kartki, ceramika i wiele innych.

Szczegóły wydarzenia:
rekidziela.blogspot.com

Galeria

Powiązane wydarzenia