„Return to the Voice"

Sięgając do korzeni kultury szkockiej i wykorzystując zdobytą podczas wypraw badawczych wiedzę na temat muzyki celtyckiej.

Return to the Voice w każdym akordzie i w każdym dźwięku, niezależnie od ich natury, ukryte jest przesłanie. W tym projekcie zwracamy się ku wibracji dźwięków, ich autentyczności, badając brzmienia przypominające ocean, wiatr, ziemię. 

Pełen zakres możliwych częstotliwości i informacji zakodowanych w muzyce nie jest rejestrowany przez człowieka. Mimo to, możemy je poczuć, gdyż pomijają one barierę naszego intelektu i wkraczają wprost do naszych zmysłów.

Transformacja

Każda tradycyjna pieśń ma swoje własne DNA, które odzwierciedla wibracje obecne w naturze. Pieśni mogą „przetłumaczyć” krajobraz na historie, melodie i harmonię. Muzyka może otworzyć nam drzwi do ukrytego świata. Muzyka jest przed słowem mówionym. To co nazywamy muzyką, w rzeczywistości jest niezwykle wyrafinowanym sposobem komunikacji na kilku poziomach jednocześnie. Jest to zaawansowany sposób przekazywania wewnętrznego świata natury.

Spektakl

Może być pojmowany jako brama do wyobraźni widza. Poprzez liczne melodie możemy opowiedzieć kilka historii jednocześnie. Mamy do czynienia z paradoksem – cofamy się w czasie do wielu różnych miejsc, do różnych ludzi, wspólnie biorąc udział w tej niezwykłej podróży.

Być może przeniesiemy się do Jądra ciemności lub zobaczycie Ziemię jałową. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Muzyk/Kompozytor: Maciej Rychły, Jean Claude Acquaviva.

Obsada: Monika Dryl, Natalia Voskoboynikov, Olga Kunicka, Urszula Milewska, Anna Grycan, Łukasz Wójcik, Sebastian Mach, Volodymyr Andrushchak, Dominik Kujawa, Mikołaj Bońkowski, Maciej Rychły  

Szczegóły wydarzenia:
returntothevoice.com

 • director Grzegorz Bral
 • music Maciej Rychły
  Jean Claude Acquaviva
 • actors Jaga Przekupień
  Rhianna Compton
  Jenny Kaatz
  Julianna Bloodgood
  Natalia Voskoboynikow
  Monika Dryl
  Rafał Habel
  Kelvin Chan
  Łukasz Wójcik
  Olga Kunicka
  Michał Rudaś
  Henry McGrath
  Maciej Rychły
 • tags Teatr
  Scena

Galeria

Powiązane wydarzenia