Zdjęcie wydarzenia Rezydencje szlacheckie województwa opolskiego

Rezydencje szlacheckie województwa opolskiego

Przewodnicy Stowarzyszenia „Zakochaj się w Polsce” zapraszają miłośników krajoznawstwa na wyprawę szlakiem rezydencji szlacheckich województwa opolskiego.

Przewodnicy Stowarzyszenia „Zakochaj się w Polsce” zapraszają miłośników krajoznawstwa  na wyprawę szlakiem rezydencji szlacheckich województwa opolskiego.

Odwiedzimy Kopice znane z historii miłości Hansa Ulricha von Schaffgotscha do Joanny Grycik von Schomberg-Godula zwanej śląskim kopciuszkiem. Będzie możliwość wejścia do niedostępnego na co dzień pałacu należącego do rodziny von Gaschin, jednego z  bardziej rozpoznawanych na Opolszczyźnie rodów szlacheckich, znanych również dzięki fundacji kalwarii na Górze św. Anny. Odwiedzimy bajkowy zamek w Mosznej, gdzie osiedlili się przedstawiciele rodu von Thiele-Winckler, którzy na początku XX wieku należeli do grupy najbogatszych rodów górnośląskich. Odwiedzimy miejsce związane z rodziną Odrowążów, polskiego rodu rycerskiego, który wydał trzech wybitnych kapłanów średniowiecza: Iwa, św. Jacka i bł. Czesława.

Inne fascynujące obiekty zobaczycie Państwo wybierając się z „Zakochaj się w Polsce” na trasę krajoznawczą, jak zawsze bogatą w atrakcje i różnorodną tematycznie.

Na wyjazd zapraszamy chętnych poszukujących nieznanych miejsc, ciekawych tajemnic przeszłości, gotowych na poznawanie nowych szlaków tematycznych, atrakcji kulturowych i przyrodniczych Polski. Na naszych trasach odkrywamy tajniki dzieł sztuki, poznajemy niecodzienne przykłady architektury, podziwiamy piękno krajobrazu, nasze działania rozwijają pasje wielu miłośników krajoznawstwa, poszerzają wiedzę w obszarze walorów kulturowych, historii, bogactwa przyrody oraz przestrzeni antropogenicznej w tym: dóbr kultury, zabytków architektury, urbanistyki, dziedzictwa techniki.

Wszystkie informacje o wyjeździe znajdziecie Państwo na stronie stowarzyszenia zakochajsiewpolsce.org   oraz  fanpage stowarzyszenia facebook.com/zakochajsiewpolsce.org/

Liczba miejsc jest ograniczona – kameralna grupa

ZAPISY pod nr tel. 604 94 89 81 

Galeria

Powiązane wydarzenia