Robert Piotrowicz – koncert

Po sześciu latach organizatorzy zapraszają ponownie na koncert Roberta Piotrowicza, jednego z najważniejszych twórców muzyki eksperymentalnej w Polsce.

Po sześciu latach organizatorzy zapraszają ponownie na koncert Roberta Piotrowicza, jednego z najważniejszych twórców muzyki eksperymentalnej w Polsce. Głównym pretekstem tej wizyty jest jego nowa, solowa płyta zatytułowana „Euzebio".

Album został nagrany na syntezatorach, jednak ostateczny kształt poszczególnych utworów i obraz dźwiękowy całości daleko wykracza poza ramy elektronicznej gatunkowości. Instrument nie stanowi tu celu samego w w sobie, lecz staje się narzędziem poszerzonej formuły, budulcem bogatej przestrzennie i różnorodnej płyty. 

Robert Piotrowicz Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z C. Spencerem Yeh, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem i Anną Zaradny.

Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej, współpracuje z innymi artystami przy formach audiowizualnych i spektaklach. Regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie. Podczas koncertów tworzy nasycone i pełne detali formy, korzystając z syntezatora analogowego i komputera. Jego muzyce równie blisko jest do współczesnej kompozycji elektroakustycznej, jak i do sound artu.

Bilety: 20 zł.

Szczegóły wydarzenia:
rozkurz.tumblr.com

Galeria

Powiązane wydarzenia