Zdjęcie wydarzenia "Rodzina i świat w dziecięcej wizji - Schulz reinterpretacje"

"Rodzina i świat w dziecięcej wizji - Schulz reinterpretacje"

To przeniesienie prozy Brunona Schulza, jej ujęcia świata, rodziny do współczesności.

"Rodzina i świat w dziecięcej wizji - Schulz reinterpretacje" to projekt-spektakl teatralny na najwyższym artystycznym poziomie, z udziałem profesjonalistów ze świata kultury i sztuki. To przeniesienie prozy Brunona Schulza, jej ujęcia świata, rodziny do współczesności.

Odniesienie się do zagadnień dotyczących trudności postrzegania świata, rzeczywistości, która nie jest wolna od problemów, nie jest beztroska, ale potrafi być, dzięki artystom i sztuce, baśniowo piękna i  budująca. Aktorami w spektaklu o charakterze integracyjnym są zarówno studenci szkoły teatralnej, ale także aktorzy amatorzy oraz seniorzy ze środowisk wiejskich, jak i osoby z niepełnosprawnością.

Autorką scenariusza a także reżyserką jest Ewelina Ciszewska, dziekanka Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. A na scenie m.in. jej studenci, ale także osoby z innych środowisk artystycznych.

Spektakle:

  • 16 września godz. 13.00 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej, ul. Szkolna 6
  • 18 września godz.11.00 - Ośrodek Kultury i Sportu "Wyspa Koni" Ostroszowice, ul. Polna 15
  • 18 września godz. 19.00 - Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej, ul. Piastowska 40
  • 19 września godz.16.00 - Synagoga Rutika w Dzierżoniowie, ul. Krasickiego 28

WSTĘP WOLNY

Proza Brunona Schulza stanowiąca dziedzictwo narodowe, klasykę polskiej literatury, stanie się płaszczyzną integrującą świat sztuki z mieszkańcami społeczności lokalnych, wiejskich, zagrożonych wykluczeniem.

  • Scenariusz i reżyseria: Ewelina Ciszewska
  • Muzyka: Beata, Dariusz Wołczyk, Emilia Danilecka, Joanna Trzaska
  • Sztuki wizualne, reżyseria światła: Robert Baliński
  • Operator światła, akustyka: Sławomir Tomaszuk
  • W spektaklu udział biorą: Amelia Adaszak, Aleksandra Błażejczyk, Aleksandra Brożyna, Agnieszka Chroma, Agnieszka Gębska, Kacper Gębski, Dominika Góral, Kacper Lorens, Sylwia Nagórna, Małgorzata Parada, Miłosz Sadowski ,Piotr Zabuski, Bartek Zdeb, Julia Zoellner, Marek Zoellner.

​ 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi” z Wrocławia

Partnerzy: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej, Teatr Sztuk, Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Patronat: Fundacja Beiteinu Chaj przy Synagodze Rutika w Dzierżoniowie

Galeria

Powiązane wydarzenia